Ahogy kell: a döntőben játszottunk a legjobban, bajnok lett a kadett fiú csapatunk!

2023. június 11.
Ahogy kell: a döntőben játszottunk a legjobban, bajnok lett a kadett fiú csapatunk! Az országos döntőn látottak alapján egyértelmű volt, hogy a két legjobb csapat találkozott a fináléban. Ennek megfelelő volt az aranycsata, nagyon izgalmas, színvonalas meccset vívtunk a Sopronnal, amely csak az első három percben vezetett – a többi harminchétben a mi akaratunk érvényesült, ami bajnoki címet ért! Nagyot játszottak a fiúk, ez az igazság!

Nagyon jó meccset ígért ez az összecsapás, és nem is kellett csalódni: óriási csatát, igazi férfias küzdelmet hozott a kadett fiú döntő. A mérkőzés első két kosarát a soproniak szerezték (4-0), de aztán ez volt az utolsó olyan szakasz, amikor náluk volt az előny. Csapatunk ugyanis hamar magához ragadta a kezdeményezést, fordított, és a vezetést a későbbiekben egyetlen pillanatra sem engedte ki a kezéből. Az első negyed végén 16-20 volt az állás, hogy aztán a 19. percre már tíz legyen közte (34-44): kellettek ehhez Lukácsi Gábor pazar megoldásai, három lélekromboló triplája. A nagyszünetben 46-35-re vezettünk, óriási volt a hangulat a lelátón, nagyon úgy tűnt, hogy senki és semmi nem tudja megállítani a fiúkat!

Persze volt még vissza két negyed, a soproniak pedig tudták, hogy ennyi idő alatt ledolgozható ez a hátrány. Kovács Áron vezetésével nagyon belelendült Misa Popadic gárdája, Béres Márton duplájával a 24. percben már csak két pont volt közte (48-50), de volt válaszunk erre a rohamra. A harmadik negyed hátralévő perceiben a mi akaratuk érvényesült, így ismét nagyobb előnyre tettünk szert (52-61).

Ahogy az várható volt, a Sopron nem adta fel, ennek köszönhetően pokolian izgalmas, élvezetes utolsó negyedet produkált a két csapat! Óriásit csatáztak a fiúk, mindenki beleadott apait-anyait, Lukácsi Gábor pedig fantasztikusan játszott (nem csoda, hogy szinte az első pillanattól az utolsóig a pályán volt): a legforróbb szituációkban sem remegett meg a keze, szórta a pontokat. A 36. percben Somogyi Zsombor triplája után már 75-62-re vezettünk, és ekkor nagyon úgy tűnt, hogy eldőlt a meccs. Nem dőlt el. A Sopron ugyanis egy 10-0-s etappal visszajött 74-77-re – felcsillant számukra a remény. Az utolsó percben azonban mindig jó megoldásokat választottunk, helyén volt a szívünk és az eszünk is, Teszárik Márton két duplájával pedig eldöntöttük a mérkőzést, megnyertük a bajnoki címet!

Jöhetett a fergeteges ünneplés!

A mérkőzésen hárman is dupla-dupláztak: a soproniaknál Palotai Máté 21 pontot és 10 lepattanót szerzett, míg csapatunkban Lukácsi Gábor 33 ponttal és 10 gólpasszal, Mezőfi Márk pedig 13 ponttal és 13 lepattanóval zárt.

Misa Popadic: – Döntőhöz méltó mérkőzés volt. Nagy hajrával egylabdás meccset tudtunk csinálni belőle, ahol a végén nem felénk billent a mérleg nyelve. Gratulálok a Rátgéber Akadémiának a győzelemhez, és köszönjük a szervezést! Szintén köszönet a szurkolóinknak, akik leutaztak a hétvégére, hogy segítsenek minket. Büszke vagyok arra, hogy ennek a csapatnak az edzője lehettem!

Bojan Salatic: – Ez egy igazi döntő volt, amelyen a liga két legjobb csapata találkozott egymással. Jó energiával és hozzáállással játszottunk, ennek köszönhetően nyertük meg a meccset. A torna szervezése is remek volt, nagyon élveztük! Ami rendkívül fontos, hogy a legjobb meccsünket épp a döntőben tudtuk játszani, nagyon büszke vagyok a játékosaimra, akiknek meg kell érteniük, hogy ez egy újabb motivációt kell adjon a fejlődésükhöz. Kiváló eredmény ez a csapat és az akadémia számára, mindenkinek gratulálok!

Soproni SI KA SKC/A–NKA Pécs/A 79-85 (16-20, 19-26, 17-15, 27-24)

Soproni SI KA SKC/A: Nyikos 17/3, Tallós 13, Flasár 5, Palotai 21, Béres 2. Csere: Kovács Á. 21/15 Vezetőedző: Misa Popadic. NKA Pécs/A: Lukácsi 33/18, Mezőfi 13/3, Török-Papp 9/3, Novreczky 4, Teszárik 14. Csere: Somogyi 7/3, Burony 3, Szalontai 2, Kiss K. Vezetőedző: Bojan Salatic.

A kadett döntő végeredménye: 1. NKA Pécs/A, 2. Soproni SI KA SKC/A, 3. Vasas Akadémia/A, 4. DEAC KA U16/A, 5. Budapesti Honvéd SE/A, 6. MAFC/A, 7. KASI/A, 8. AKMÉ Körmendi Törpördögök.

Az All Star: Rosta Péter (Vasas), Fekete-Gál Csongor (DEAC), Mezőfi Márk (NKA Pécs), Flasár Zalán (Sopron), Hadnagy Csanád (Körmend).

A döntő legértékesebb játékosa (MVP): Lukácsi Gábor (NKA Pécs).