Akadémiánk játékosai és edzői Baranya vármegye legjobbjai közt Január 29-én rendezte a Baranya Vármegyei Kosárlabda Szövetség a tavalyi év legjobbjainak díjátadóját, amelyen Akadémiánk játékosai és edzői is szép számmal vehettek át elismeréseket.
A szakszövetséghez összesen 2288 szavazat érkezett a tavalyi év legjobbjaira, amely alapján Akadémiánk képviseletében a következő játékosok és szakemberek vehettek át díjakat.

Az év legjei:

U16 leány - Halmágyi Kitti

Halmágyi Kitti a pályán és azon kívül is vezéregyénisége volt a kadett bajnokság második helyén végző csapatának a szezon során. Emellett a juniorok között meccsről meccsre meghatározó szerepet vállalt, illetve jócskán kivette a részét a Hepp-kupa-győzelemből is az NKA Universitas PEAC II. színeiben. 168 percet töltött a pályán az U16-os Európa-bajnokság során. A magyar válogatott egyik legeredményesebb játékosa volt.

U18 leány - Rátkai Eszter

Rátkai Eszter végig kimagasló játékot képviselt a Hepp-kupában, amelyet óriási küzdelmet követően meg is nyert csapatával. A nemzeti leány junior bajnokság országos döntőjében bekerült az All-Star ötösbe és végül bronzérmet szerzett. Az U18-as Európa-bajnokságon a magyar válogatott egyik legjobbja volt. Eszter 2023 januárjában debütált a női élvonalban, ahol egyre több játéklehetőséghez jutott kimagasló teljesítményét köszönhetően, 16 évesen már nemzetközi szinten, az Európa-kupában is bontogatja szárnyait az NKA Universitas Pécs együttesében.

U14 fiú - Gáspár Vince

Gáspár Vince immár negyedik éve erősíti a Nemzeti Kosárlabda Akadémiát, alázatos munkájával nap mint nap túlszárnyalja magát. Egyedülálló játékintelligánciával rendelkezik, bátorsága és kitartása példaértékű. Az U15-ös magyar válogatott csapatkapitánya és az ott mutatott teljesítménye alapján az egy évvel idősebbekhez is meghívót kapott. Vince az akadémián eltöltött idő alatt kétszer is serdülő bajnoknak mondhatja magát, 2022-ben egy évvel fiatalabbként is a csapat meghatározó tagja volt. Ebben az évben csapatával a legnépszerűbb tornasorozat, az EYBL szuperliga döntőjét is megnyerték, ami magyar csapatnak ezelőtt és azóta sem sikerült. 2023-ban csapatával veretlenül nyerték meg a magyar bajnokságot és harmadik helyen zártak az EYBL szuperliga döntőjén.

U16 fiú - Lukácsi Gábor

Lukácsi Gábor az elmúlt két és fél évben nagyon sokat fejlődött. Támadó játéka rengeteg új elemmel bővült. Elkezdett koncentrálni és több energiát fektet a védekezésébe. Képességi és elhivatottsága megvan ahhoz, hogy még többet dolgozzon, mint eddig, hiszen magasabbak az elvárások felé, mivel már a felnőtt csapatban is játszik.

U18 fiú - Bor Gábor

Bor Gábor egész szezonban kiváló edzésmunkát végzett. A javulás a szezon közepén kezdett láthatóvá válni. Nagyon elkötelezett volt az egyéni- és csapatmunkában. Gábornak kitűnő a fizikális felépítése a kosárlabdához, valószínű a jövőben a 2-es vagy a 3-as pozícióban fog tudni játszani. Reméljük, komolyan veszi a tehetségét és kemény munkával, teljes odaadással jó játékos lehet.

Női up edző - Meszler Balázs

Meszler Balázs aranyérmet szerzett az NKA Universitas PEAC II. csapatával a Hepp-kupában, az U16-os Európa-bajnokságon másodedzőként segítette a válogatott munkáját, amellyel megnyerte az Olimpiai Reménységek Versenyét is. Emellett a junior csapattal bronzérmet szerzett a bajnokságban.

Férfi up edző – Bojan Salatic

Bojan Salatic a Nemzeti Kosárlabda Akadémia egyik legnagyobb tapasztalattal rendelkező, legfelkészültebb, elhivatott, maximalista edzője, aki korábban a Partizan Beogradnál dolgozott, vagyis a szerb kosárlabdakultúrát hozta magával Pécsre. Immár harmadik éve van itt, a 2022/2023-as szezonban a kadett fiú csapattal aranyérmes lett, a junior fiúkat pedig bronzéremig vezette. A jelenleg is zajló idényben az U18-as fiú csapatot vezeti, amellyel kiválóan szerepelnek a bajnokságban. Mindemellett a Nemzeti Kosárlabda Akadémián „transition coach”-ként is dolgozik, ami nagyon komoly és nehéz feladat, ugyanis ő felügyeli a játékosok terhelését, edzettségét, és az ennek megfelelő versenyeztetését.

Különdíj

Felnőtt profi női játékos - Laczkó Sára

Laczkó Sári, a Nemzeti Kosárlabda Akadémia neveltje, 2020-ban mutatkozott be először a felnőtt csapatban. Mára az NKA Universitas Pécs egyik kulcsjátékosa, fiatal kora ellenére fontos szerep hárul rá az edzéseken mutatott kitartása, szorgalma, illetve a mérkőzéseken jelentkező harcossága miatt. Nemcsak a magyar bajnokságban, de az Európa Kupában is bizalmat kapott edzőitől, amivel többször is remekül tudott élni. Ez jó védekezésben, kosarakban, lepattanókban és gólpasszokban is megmutatkozott. Sári példakép az élsport mellett a tanulás terén is, a PTE közgazdász hallgatója. Jól hangolja össze az élsport és tanulás kihívásait. A kosárlabdapályán a korosztályos válogatott is alapemberként számít rá. 2023 nyarán az U20-as Eb-n szereplő magyar válogatott egyik legeredményesebb játékosa volt.

Felnőtt profi férfi játékos - Meleg Gergő

Meleg Gergő karrierje a bizonyíték, hogy a tehetség és a kitartó munka párosításával milyen messzire lehet eljutni már egész fiatalon. Gergő csupán pár év alatt, utánpótlás tehetségből a magyar profi kosárlabda egyik kimagasló szereplőjévé vált, húzóemberként harcolta ki csapatával, az NKA Péccsel az első osztályban való szereplést, majd küzdötte be magát az ország abszolút elitjébe: meghívót kapott a felnőtt férfi válogatott keretébe. Elszántságával, munkamoráljával és alázatával minden fiatal utánpótlás sportoló elé követendő példát állít.

Felnőtt profi edző - Ivica Mavrenski

Ivica Mavrenski azon kevés szakemberek közé tartozik, akik a kezdetektől fogva segítik a Nemzeti Kosárlabda Akadémia munkáját, immár 12 éve. Ez idő alatt olyan tehetségek fordultak meg a keze alatt mint Pongó Marcell, Meleg Gergő, Godwin Omenaka vagy James Nnaji, akik később a legmagasabb szinten képviselték nevelő-szervezetüket és a magyar kosársportot. Az NKA Pécs csapatánál folytatott töretlen és magas színvonalú munkájának megkoronázása volt a 2022/2023-as Bajnoki Szezon NB I.B Piros csoportjának megnyerése, mellyel a Nemzeti Kosárlabda Akadémia - fennállása során először - a magyar első osztályba szerzett indulási jogot.

Emlékplakett

Meszler Balázs - a Női Dr. Hepp Ferenc Emlékkupa I. hely

Gyenizse Áron - Női Dr. Hepp Ferenc Emlékkupa I. hely

Éles Péter - Női Dr. Hepp Ferenc Emlékkupa I. hely

Moosz Milán – Nemzeti Serdülő Fiú Bajnokság I. hely
Mezei Máté – Nemzeti Serdülő Fiú Bajnokság I. hely, IV. kcs. fiú Diákolimpia Országos Döntő I. hely
Marokházi Levente – Nemzeti Serdülő Fiú Bajnokság Országos Döntő All-Star ötösének tagja
Fekete Ádám – Nemzeti Serdülő Fiú Bajnokság Országos Döntő MVP-je
Bojan Salatic – Nemzeti Kadett Fiú Bajnokság I. hely
Komlódi Dénes – Nemzeti Kadett Fiú Bajnokság I. hely, IV. kcs. fiú Diákolimpia Országos Döntő I. hely
Mezőfi Márk – Nemzeti Kadett Fiú Bajnokság Országos Döntő All-Star ötösének tagja
Lukácsi Gábor – Nemzeti Kadett Fiú Bajnokság Országos Döntő MVP-je

Lukács Zoltán – IV. kcs. fiú Diákolimpia Országos Döntő I. hely
Burány Bálint – IV. kcs. fiú Diákolimpia Országos Döntő All-Star ötösének tagja
Pavlik Benjámin – IV. kcs. fiú Diákolimpia Országos Döntő All-Star ötösének tagja
Vald Benjámin – V-VI. kcs. leány Diákolimpia Országos Döntő I. hely
Rátkainé Eördögh Edit – V-VI. kcs. leány Diákolimpia Országos Döntő I. hely
Orbán Alexandra Martina – V-VI. kcs. leány Diákolimpia Országos Döntő All-Star ötösének tagja
Piukovits Dorka – V-VI. kcs. leány Diákolimpia Országos Döntő All-Star ötösének tagja