Akadémiánk játékosainak teljesítményét, edzőink munkáját is elismerték a díjátadón

2023. január 25.
Akadémiánk játékosainak teljesítményét, edzőink munkáját is elismerték a díjátadón A Baranya Megyei Kosárlabda Szövetség idén is megtartotta hagyományos díjátadó gáláját, amelyen kiderült, ki voltak az 2022-es esztendő legjobbjai a megyében. Akadémiánk játékosai, edzői több kategóriában is nyertek, a tavaly októberben tragikus hirtelenséggel elhunyt Bolyos Róbertet az Év férfi utánpótlásedzőjének választották – megható pillanat volt, ahogy a családja átvette az elismerést.

A Baranya Megyei Kosárlabda Szövetség által megrendezett szavazáson a megye legjobb játékosaira, edzőire, játékvezetőire lehetett voksolni. Összesen 1650 szavazat érkezett be, ez alapján hirdettek hétfőn győzteseket a „Baranya legjobbjai 2022” díjátadó ünnepségén.

Akadémiánk játékosainak teljesítményét, edzőinek munkáját több kategóriában is elismerték. A legjobbnak járó díjat vehetett át Kecsmárik Olívia, Király Martin, Lukácsi Gábor, Kollár Bence, Laczkó Sára, Kiss Virág, valamint az októberben tragikus hirtelenséggel elhunyt Bolyos Róbert nevében a családja. Emlékplakettel jutalmazták továbbá Halmágyi Kittit, Bolyos Róbertet, Komlódi Dénest, Németh Károlyt, Burony Bálintot, Bojan Salaticot, Németh Konrádot, Angyal Medárdot, Sértő Ádámot, Rátvay Tamást, Mezei Mátét, Herger Salamont, Schmera Gergelyt és Teszárik Mártont.

– Felemelő és megható pillanat volt, ahogy Bolyos Robi nevében a családja átvette a díjat, nagyon örültünk neki, hogy a felesége és a gyerekei is eljöttek erre az eseményre – fogalmazott Zalay Zoltán, Akadémiánk szakmai igazgatóhelyettese. – Büszkék lehetünk az előző szezonban nyújtott teljesítményünkre, ezt a munkát ismerte most el a Baranya Megyei Kosárlabda Szövetség.

Akadémiánk díjazottjai

U14 leány játékos: Kecsmárik Olívia Anna (Nemzeti Kosárlabda Akadémia)

Csapatával hetedik helyen végzett a serdülő bajnokságban, emellett nemzetközi szinten is kimagaslóan teljesített: a Nemzeti Kosárlabda Akadémia életében történelmi sikernek számító WABA-liga ezüstérmes csapat oszlopos tagja volt, motiváltan, jó hozzáállással küzdött a sikerért.

U18 leány játékos: Laczkó Sára (Nemzeti Kosárlabda Akadémia, NKA Universitas PEAC)

A Nemzeti Kosárlabda Akadémia csapatával második helyen végzett az U18-as bajnokságban, emellett a felnőtt csapatban is bemutatkozott, majd később az Európa Kupában is nagyon bátor játékkal rukkolt elő. Szerénysége mellett igazi csapatjátékos, aki nem mellesleg nagyon tehetséges is. Kiválóan egyezteti össze a tanulmányait és a kosárlabdázást.

U14 fiú játékos: Király Martin (Nemzeti Kosárlabda Akadémia)

A 2021/2022-es szezonban meghatározó játékosa volt a Nemzeti Kosárlabda Akadémia serdülő csapatának, amely egyetlen egyszer sem kapott ki a bajnokság során, értelemszerűen végül aranyérmet szerzett. Martin az egész évben stabil, megbízható teljesítményt nyújtott, ami visszaköszönt az országos bajnoki döntőn kiérdemelt MVP-címmel. A Ricsillától érkezett tehetségnek ráadásul az EYBL Szuperliga-döntőjét is sikerült megnyernie csapatával, amely történelmi tett volt, ilyen ugyanis magyar együttesnek még sohasem sikerült.

U16 fiú játékos: Lukácsi Gábor (Nemzeti Kosárlabda Akadémia)

Bár egy évvel fiatalabb a többieknél, meghatározó szerepet játszik a Nemzeti Kosárlabda Akadémia U16-os csapatában. Korosztálya egyik legkiemelkedőbb tehetsége, aki a nemzetközi mezőnyben is rendre bizonyítja rátermettségét. A magyar bajnokságban csapatával aranyérmet szerzett, emellett kiérdemelte a döntő MVP-je címet. Tevékeny részese volt az EYBL-sikereknek, játszott a nagyon magas színvonalat képviselő bassanói PlayForPassion nemzetközi tornán, valamint részt vett nyáron az U16-os Európa-bajnokságon is, ahol szintén az egy évvel idősebbek között szorított helyet magának.

U20 fiú játékos: Kollár Bence (Nemzeti Kosárlabda Akadémia)

A Nemzeti Kosárlabda Akadémia kiemelkedő játékosa, aki az U20-as és a felnőtt NB I. B Piros-csoportos csapatban is meghatározó szerepet tölt be. Kiváló munkát folytat az akadémiai programban, aminek köszönhetően folyamatosan fejlődik. Ennek ékes bizonyítéka a 2021/2022-es szezon. Bence volt az egyik vezére annak az U20-as bajnokcsapatnak, amely a döntő során maga mögé utasított több A-csoportos együttest is. Hasonlóan remek munkát végzett a felnőtteknél is, ahol a szezon végén bronzéremnek örülhetett.

Az év férfi utánpótlás edzője: Bolyos Róbert (Nemzeti Kosárlabda Akadémia)

Óriási fájdalommal vette tudomásul a Nemzeti Kosárlabda Akadémia minden dolgozója, edzője, játékosa azt, hogy Boljos Róbert eltávozott közülünk. Nem csak kiváló, széleslátókörű, remek kvalitásokkal rendelkező szakember volt, hanem csodálatos családapa és megbízható barát is, aki a játékosaival is közeli viszonyt ápolt. Igazi kosárlabda-fanatikus volt. Robi 2019 óta dolgozott az Akadémián, ez idő alatt számos sikert ért el a serdülő csapattal: bajnoki cím és EYBL-aranyérem fűződik a nevéhez, továbbá a nemzetközi porondon nevesebbnél nevesebb együtteseknél bizonyultak jobbnak tanítványai. Halála óriási veszteség az Akadémiának és a sportágnak is.

Baranya megye felnőtt profi női játékosa: Kiss Virág (NKA Universitas PEAC)

Az NKA Universitas PEAC és a magyar válogatott kiváló centere, immár a csapatkapitányi „karszalagot” is viseli a pécsi gárdában. Az előző idényben fejlődése töretlenül folytatódott, mind a nemzetközi porondon, mind a hazai bajnokságban magas szinten teljesít a mérkőzéseken, rá épül a pécsi csapat játéka. Virág a pályán és a pályán kívül is felelős és érett gondolkodásával, magatartásával sok utánpótlás játékos példaképe, és nagyon népszerű a szurkolók körében is. A magyar bajnokságban neki van a legjobb pontátlaga, a legjobb magyar játékos a VAL-átlagokban. Hatalmas szerepe van abban, hogy a pécsi gárda kiemelkedően szerepel az Európa Kupában, és a hazai bajnokságban is a topcsapatok között tartják számon. A magyar válogatottban is vezérszerep jut az NKA Universitas PEAC centerének.

BMKSZ emlékplakettben részesültek

Halmágyi Kitti – Európai Ifjúsági Olimpia III. hely

Bolyos Róbert – Nemzeti Serdülő Fiú Bajnokság I. hely, EYBL Szuperdöntő I. hely

Komlódi Dénes – Nemzeti Serdülő Fiú Bajnokság I. hely, EYBL Szuperdöntő I. hely, IV. kcs. fiú Diákolimpia Országos Döntő I. hely

Németh Károly – Nemzeti Serdülő Fiú Bajnokság I. hely, EYBL Szuperdöntő I. hely

Burony Bálint – Nemzeti Serdülő Fiú Bajnokság Országos Döntő All-Star ötösének tagja, EYBL Szuperdöntő All-Star ötösének tagja

Bojan Salatic – Nemzeti Kadett Fiú Bajnokság I. hely

Németh Konrád – Nemzeti Kadett Fiú Bajnokság I. hely

Angyal Medárd – Nemzeti Kadett Fiú Bajnokság Országos Döntő All-Star ötösének tagja

Sértő Ádám – Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság I. hely

Rátvay Tamás – Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság I. hely

Mezei Máté – Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság I. hely

Herger Salamon – Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság Országos Döntő All-Star ötösének tagja