Alaposan visszavágtunk a szerdai vereségért!

2020. november 21.
Alaposan visszavágtunk a szerdai vereségért! Junior leány A csapatunk játékosait fűtötte a visszavágás vágya a DVTK Akadémia elleni hazai mérkőzésen, ami meglátszott az eredményen: szerdán még hat ponttal kikaptak Miskolcon, most viszont ötveneggyel (!) győztek.

Öröm volt látni junior leány A csapatunkat a DVTK elleni hazai bajnokin! Hartung Anita tanítványai nagyon motiváltan és koncentráltan kosárlabdáztak, csak az első negyed volt szoros, igaz, azt is megnyerték. A nagyszünetben már tizennégy ponttal vezettünk, a harmadik negyedben pedig állva hagytuk a vendégeket, szigorú védekezésünknek köszönhetően mindössze öt pontot kaptunk. A végeredmény 102-51 lett, vagyis a lányok alaposan visszavágtak a szerdai fiaskóért.

Csapatunkban ketten is dupla-dupláztak: Olawuyi Adenike 18 pontot és 16 lepattanót szerzett, Drávecz Boróka 13 ponttal és 10 lepattanóval zárta a meccset. Nagyon jól és hasznosan játszott még Habling Lara (19 pont, 4 lepattanó, 6 szerzett labda, 4 assziszt), Nagy Réka (8 pont, 9 lepattanó, 6 szerzett labda, 5 assziszt) és Laczkó Sára (18 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) is.

Hartung Anita: – Nagyon motiváltan vártuk a mérkőzést, és ez az eredményen is meglátszik. A harmadik negyedben kimondottan szép kosárlabdát játszottunk. Gratulálunk a lányoknak!

NKA Pécs A–DVTK Akadémia 102-51 (22-17, 25-16, 28-5, 27-13)

Junior leány bajnokság. NKA Pécs A: Laczkó 18/6, Nagy R. 8, Habling 19/3, Varga 3/3, Olawuyi 18. Csere: Édes 7/3, Drávecz 13, Palásti 7, Csényi 3/3, Kropp 4, Orbán, Kohn 2. Vezetőedző: Hartung Anita.