Négy éve érkezett hozzánk, azóta rengeteget fejlődött, és ennek köszönhetően egyre közelebb kerül a céljaihoz. A munkához való hozzáállása és az energiabefektetése is kiváló, nem csoda, hogy szakembereink szeretnek vele dolgozni. Nagyon fiatal, még csak most lesz tizennégy éves, ennek ellenére jó játékot produkál kadett csapatainkban, és az U15-ös válogatott mellett már az U16-osban is számítanak rá. Az egyik legjobb hír vele kapcsolatban, hogy a jó teljesítménye állandósul, ezért nem meglepő, hogy novemberben Tarkó Döme lett „A hónap játékosa”.
Akadémiánk kadett fiú csapatai nagyon szépen veszik az akadályokat, remek eredményeket produkálnak, játékosaink pedig folyamatosan fejlődnek. Tarkó Döme már az U16 A-ban is rendre kap játékperceket, a B-ben pedig alapembernek számít, sok időt tölt a pályán, ami elengedhetetlen az előrelépéshez. Derekasan szórja a pontokat, a Vasas A elleni meccsen például 29-et szerzett, a Kecskeméttel szemben pedig 24 pontja mellett 5 gólpasszal járult hozzá a győzelemhez.
– Négy éve kerültem az Akadémiára, ezalatt rengeteget fejlődtem technikailag és fejben is – mondta Döme. – Úgy érzem, ennek köszönhetően évről évre közelebb kerülök a céljaimhoz, jó úton járok. Mindez a sok munkának, edzésnek, és persze a kiváló edzőknek, köztük Milán bának köszönhető, aki sokat segít nekem abban, hogy magabiztosabb legyek a pályán. A novemberünk jól sikerült, jó formában vagyok, egész jól megy a játék, de még mindig van mit javítani. Szeretnék stabilabb lenni, de nagyjából elégedett vagyok azzal, ahogy most állok.
Az említett edzőnk, Milán bá, vagyis Moosz Milán szerint egyértelmű, hogy Döme megérdemelten lett „A hónap játékosa”. A jó teljesítményét, a tehetségét az U16-os válogatott szövetségi edzőjeként is értékeli, hiszen meghívta a következő összetartásra – az U15-ös válogatott legutóbbi edzőtáborában pedig Komlódi Dénessel dolgozhatott együtt.
– Döme régebben hajlamos volt a hullámvölgyekre, de a magabiztos teljesítménye most állandósulni látszik. Elsősorban ebben kellett előrelépnie, és ezt sikerült megugrania – fogalmazott Moosz Milán, U16-os A és B csapatunk vezetőedzője. – Hatalmas szerepe van a B csapatunkkal elért csodálatos sikerekben: a Vasas A-t oda-vissza vertük, összesen négy győzelemmel büszkélkedhetünk, és ha nyerünk vasárnap a Honvéd B ellen, amelyet itthon negyven ponttal vertünk, akkor papíron az A döntőbe kvalifikáljuk magunkat, más kérdés, hogy erre a szabályok nem adnak lehetőséget. Ne felejtsük el Dömével kapcsolatban, hogy 2011. december végén született, pár nap híján 2012-es születésű. A következő lépés, hogy a pályán való kommunikációban fejlődjön egy nagyot!
Döme az előző szezonban nagyon sokat tett azért, hogy a serdülő csapat bajnok legyen. Akadémiánk kiváló mentoredzője, Vinko Bakics kiemelte, hogy minden edzésen annyi energiát tesz a munkába, amennyi a mérkőzéseken is elég.
– Komoly játékospotenciállal rendelkezik, és kiemelkedő munkamorál jellemzi. Az energiabefektetése minden egyes edzésen olyan szintű, amely bármely mérkőzésen is kielégítő lenne – mondta Vinko Bakics. – Bízunk benne, hogy Döme még nagyon sokat fog fejlődni. Nagyon fiatal, még csak most lesz tizennégy éves, ezért az edzéseken egyelőre nem célszerű egyetlen specifikus terület fejlesztésére erőltetetten koncentrálni. Ahogy eddig is, továbbra is egyformán kell dolgoznia minden technikai és egyéni taktikai elemen, az idő pedig megmutatja majd, melyik játékosposzton tud a legtöbbet hozzátenni a játékhoz.
Nagy szeretettel gratulálunk az elismeréshez, Döme!
