Amint megtaláltuk a ritmust, villámgyorsan elhúztunk

2022. március 04.
Amint megtaláltuk a ritmust, villámgyorsan elhúztunk Több mint húsz ponttal győzött kadett leány U16-os csapatunk a Zsíros Akadémia Kőbánya otthonában.

A kiemelt kadett bajnokság rájátszásában a Zsíros Akadémia Kőbánya vendége volt U16-os csapatunk. Az első negyed nem úgy sikerült, ahogy terveztük, nem védekeztünk elég keményen, emiatt a hazaiak tartották velünk a lépést. A második negyedben azonban ritmust váltottunk, agresszívebben kosárlabdáztunk, aminek hamar meglett az eredménye: a nagyszünetben már 20 ponttal vezettünk (27-47). A harmadik negyedben is nagy iramot diktáltunk, sikerült rátenni még egy lapáttal, így tovább növeltük a különbséget. Bár az utolsó negyedet megnyerték a hazaiak, a nagyarányú győzelmünk nem forgott veszélyben.

Eördögh Edit: – Nagyon hullámzó teljesítményt nyújtottunk. Az első negyed szellősebb védekezése után tudtunk váltani, agresszívabbak lettünk a labdás emberen, védtük a passzsávokat, megfutottuk a szerzett labdákból az indításokat, és tíz perc alatt már húsz ponttal vezettünk. Örülök, hogy mindenki sok játéklehetőséget kapott, de mindenkinek meg kell tanulnia koncentráltan és felelősségteljesen védekezni harminc pontos vezetésünknél is!

Zsíros Akadémia Kőbánya A–NKA Pécs U16 58-81 (19-23, 8-24, 15-23, 16-11)

NKA Pécs U16: Küllős 6, Szakolczi 19, Subotic 13/3, Halmágyi Kitti 6, Árvai 11/9. Csere: Piukovits 14/3, Bikicki 2, Bercsi 8, Bojtár Bettina 2, Felső. Vezetőedző: Eördögh Edit.