Az 5-8. helyért küzdhet meg a magyar női válogatott az U18-as Eb-n

2023. július 07.
Az 5-8. helyért küzdhet meg a magyar női válogatott az U18-as Eb-n A törökországi U18-as Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében a magyar válogatott 59-53-ra múlta felül Olaszországot, ezzel a lányok bejutottak a legjobb nyolc közé, ahol Szlovénia ellen nem sikerült a győzelem, így a rövid pihenőt követően a továbbiakban az 5-8. helyért lép majd pályára az Akadémiánk játékosaival felálló magyar gárda.

Az utolsó pillanatig izgalmas volt az Olaszország elleni nyolcaddöntő, 5 perc 21 másodperccel a vége előtt tudott egyenlíteni válogatottunk, amikor is Akadémiánk növendéke, Rátkai Eszter állt a csapat élére, aki egymaga 8 pontot szerzett a negyedik negyedben. A 21-4-es magyar menetelést már nem tudta megtörni az olasz gárda, így végül 14 pontos hátrányból felállva 59-53-as sikert aratott a magyar válogatott.

Magyarország – Olaszország 59-53 (11-14, 13-22, 12-8, 23-9)

Magyarország: Gábor 2, Dobó 11/6, Aho 7/3, Fárbás 6, Strausz 11. Csere: Rátkai 10, Toman D. 2, Kastl 5. Bajzáth 4/4, Szücs 2, Toman R.

A Szlovénia elleni negyeddöntő első félidejében nagyobb előnyre tett szert az ellenfél, amit a második félidőben igyekeztek a magyar lányok ledolgozni, de sajnos nem sikerült, így 76-60-as vereséget szenvedtek a legjobb négy közé kerülésért folytatott harcban.  Völgyi Péter csapata szombaton Lengyelország ellen lép majd pályára 13 órától.

Magyarország – Szlovénia 60-76   (7-20, 9-25, 22-17, 22-14)

Magyarország: Gábor 3, Dobó 6, Aho 4, Fárbás 5/3, Strausz 2. Csere: Rátkai 8/6, Szakolczi 2, Toman D. 4, Kastl 8, Bajzáth 4, Szücs 10/3, Toman R. 4/3.