« vissza a döntő oldalára

Az Atom-City az első döntős

2022. május 14.
Az Atom-City az első döntős Az Atom-City Atomerőmű SE jutott elsőként a kadett bajnokság döntőjébe, miután nagyszerű meccsen 91-73 arányban legyőzte az előzetes esélylatolgatásokon fináléba várt Soproni Sportiskola együttesét.

A paksi center, Kupai közeli kosarával indult a mérkőzés, amit zsinórban még négy Atomerőmű találat követett. 6-0 után születtek meg az első soproni pontok, és a folytatásban is a sportiskolások futottak az eredmény után a ritmusosan, jól kezdő Paks ellen (4. perc 11-5). A negyed derekától egyre jobban magukra találtak Misa Popadic tanítványai, és két pontra megközelítették a paksiakat (14-12). Hatalmas küzdelem zajlott a pályán, minden egyes találatért alaposan megdolgoztak mindkét csapat játékosai, tíz perc játék után minimális Atom-City előnyt mutatott az eredményjelző (20-19). Keller Bendegúz egalizált a második játékrész elején, majd a soproni center vezérletével villámgyorsan fordított a Sopron (20-24). Ilyen folytatásra azonban nem számítottak soproni oldalon: a koncentráltabban kosárlabdázó Atomerőmű egy hatalmas, 22-0 sorozatot levágott, percekig semmi sem sikerült sem támadásban, sem védekezésben a narancs mezes soproni gárdának. Mivel már nem volt időkérése a Sportiskola edzőjének, így nem tudott jobban beavatkozni a pályán zajló Atom-robbanásba. Miután bónuszba került a Paks, büntetőzhetett a Sopron, ám ezek is kimaradtak (19. perc 42-24). Keller törte meg a hosszú percekig tartó soproni lefagyást, ám az ASE megállíthatatlanul robogott a döntő felé, a nagyszünetre jelentősnek mondható előnyt tudtak kialakítani (49-30).

Mindent beleadott a pihenő után a Sopron, jelezve, hogy nem adta fel a meccset, és hatalmas fordulat állt be Flasárék játékába! Bő két perc alatt tizenkettőre olvadt a paksi előny, Jan Pavlik kénytelen volt időt kérni 49-37-nél. Lüktető volt a játék a pályán, tovább csökkent a különbség, többször is benézett a rengeteg támadó lepattanót is összekaparó, abból új esélyhez jutó Sopron tíz pont alá (27. perc 54-45). Ismét nyílt volt a meccs, ám 54-49 után egy újabb Pavlik-időkérés azonban átlendítette a paksiakat a holtponton, és a záró negyednek nyolc pontos vezetéssel vághattak neki Kékesiék (59-51). Jobban kezdte az Atom-City ezt a periódust, tíz fölé tornázta a különbséget a láthatóan a nagy felzárkózásban elfáradó, abban sok energiát felemésztő Sopron ellen (33. perc 67-55). Óriási fölénybe kerültek ismét a paksiak és újra állva hagyták a negyed derekára ellenfelüket (75-57). Az utolsó percekre már nem maradt nyitott kérdés, az Atomerőmű 91-73-as sikert aratva bejutott a kadett bajnokság vasárnap délutáni döntőjébe!

Atom-City Atomerőmű SE U16/A – Soproni SI KA SKC/A 91-73 (20-19, 29-11, 10-21, 32-22)

Atom-City Atomerőmű SE U16/A: Pavlik 15/9, Solymosi -, Arató 3, Kékesi 32/12, Kupai 19/9. Csere: Gulyás 4, Barcza 7, Pajor 6, Nagy 3/3, Mágocsi 2. Vezetőedző: Jan Pavlik

Soproni SI KA SKC/A: Nyikos 16, Szekeres 6, Flasár 12, Gadácsi 8, Keller 27/3. Csere: Nyerges 4, Kovács -, Béres -. Vezetőedző: Misa Popadic

Jan Pavlik: Nagy gratuláció a csapatomnak, nagyon nagy eredményt értünk el! De holnap még egy győzelmet akarunk! Gratulálok a Sopronnak is.

Misa Popadic: Gratulálok a Paksnak! Jobban játszottak, nem volt válaszunk a játékukra.