Az Oroszlányt is megverte, így elődöntőt játszik serdülő fiú csapatunk!

2022. május 21.
Az Oroszlányt is megverte, így elődöntőt játszik serdülő fiú csapatunk! A harmadik csoportmeccsét is magabiztosan hozta serdülő fiú csapatunk az Akadémiánkon zajló országos döntőn, így hibátlan teljesítménnyel végzett az A csoport élén. A mai elődöntőben (15.00) a Budapesti Honvéddal találkozunk.

Az erőviszonyok, az eddigi eredmények alapján sejteni lehetett, hogy nem lesz körömrágós az utolsó csoportmeccsünk. Nem is lett az. Nagyon bekezdtünk, a 2. perc végén már 9-0-ra, a 4. végén pedig 20-2-re vezettünk, s ezzel gyakorlatilag el is dőlt minden. Az első negyed nagy különbsége (25-8) után ugyanakkor jó volt látni, hogy az oroszlányi srácok egy pillanatra sem adják fel, becsülettel küzdenek minden pontért, aminek meg is lett az eredménye: a második felvonás kifejezetten szoros volt (15-13).

A nagyszünet után természetesen továbbra is mi domináltunk, folyamatosan növeltük a különbséget. Burony Bálint nagyon élt a palánkok alatt, szórta a pontokat és szedte a lepattanókat, jól játszott Pavlík Benjamin is, míg a másik oldalon elsősorban Pap Gergő érdemelt dicséretet. A vége kereken negyvenpontos, 87-47-es győzelem lett, így készülhetünk az elődöntőre, amely során a Budapesti Honvéd lesz az ellenfelünk.

NKA Pécs A–MVM-OSE Lions A 87-47 (25-8, 15-13, 25-12, 22-14)

NKA Pécs A: Pavlík 14, Király 6, Gasteiger 4, Herke 5/3, Burony 25. Csere: Rácz 5, Hirth 6, Schneider 4, Baráth B. 9, Horvát 2, Inalegwu 7/3, Erdélyi. Vezetőedző: Bolyos Róbert. MVM OSE Lions A: Czermann 4, Kaiser 6, Magyar 3, Borbáth 5, Fekete 2. Csere: Pap 14/6, Vorsléger 2, Baráth Zs. 4, Lazók 2, Manner 5/3, Kostyál, Horváth B. Vezetőedző: Gurszky Gergő.

Bolyos Róbert: – Gratulálok a srácoknak a legjobb négybe jutáshoz! Ma nem játszottunk annyira pontosan, mint az előző két meccsünkön, sok hibát vétettünk. Holnap egy erős ellenfél vár ránk, úgy gondolom, készen állunk! Sok sikert kívánunk az OSE-nak!

Gurszky Gergő: – Gratulálok a pécsi csapatnak a győzelemhez! A végső győzelemre is toronymagasan esélyes csapat ellen, úgy gondolom, hogy tisztességesen helytálltunk, nem adtuk meg könnyen magunkat, és a végsőkig küzdöttünk azzal, amink volt és van. Nekem ennyi bőven elég! Készülünk a következő meccsre.