Az U20-as fiú csapatunk is győzelemmel indított az NB I. A csoportban

2023. október 01.
Az U20-as fiú csapatunk is győzelemmel indított az NB I. A csoportban A második félidőben nyújtott remek játékának köszönhetően közel húsz ponttal győzött Akadémiánk U20-as fiú csapata a Falco KC Szombathely otthonában.

Az előző szezonban az alapszakaszt megnyert Falco KC Szombathely otthonában mutatkozott be Akadémiánk U20-as fiú csapata az NB I. A csoportban. Az első félidő abszolút kiegyenlített volt, az első negyedet mi, a másodikat a házigazdák nyerték meg, így a nagyszünetben 34-35 volt az állás, vagyis egyetlen ponttal vezettünk. A folytatásban aztán hozzátettük azt, ami az első húsz percben hiányzott, jóval agresszívebben, keményebben kosaraztunk, kevesebbet hibáztunk, ennek köszönhetően pedig eldöntöttük a meccset a magunk javára: végül magabiztos, 82-63-as győzelmet arattunk.

Csapatunk legeredményesebb játékosa Bor Gábor volt, aki 21 pontot szerzett (nem mellesleg nagyon jó százalékban értékesítette a helyzeteit), és volt 9 kiharcolt faultja is.

Berkics Bence: – Gratulálok a srácoknak a győzelemhez, de leginkább csak a második félidőben nyújtott teljesítményhez. Az első félidőben enerváltan, nagyon sok ki nem kényszerített hibával játszottunk, a védekezésünkből is hiányzott az agresszivitás. Amint ezeken a dolgokon változtattunk el is tudtunk lépni az ellenfelünktől. Örülök, hogy sokat tudtunk rotálni és mindenki jól szállt be a mérkőzésbe, de sok munka vár még ránk, hogy javítsuk a ma mutatott hibáinkat. További sok sikert kívánok a Szombathelynek!

Falco KC Szombathely U20–NKA Universitas Pécs U20 63-82 (15-19, 19-16, 17-29, 12-18)

NKA Universitas Pécs U20: Bor 21, Kazy 12/6, Rátgéber T. 15, Kelemen 8, Angyal 8/3. Csere: Merkl 9/3, Bánfi 5, Szita, Metőfi 2, Fonyó 2, Korszunszkij, Zalay B. Vezetőedző: Berkics Bence.