Az agresszív védekezésünk hatékony volt, sikerrel vettük az első akadályt

2022. szeptember 24.
Az agresszív védekezésünk hatékony volt, sikerrel vettük az első akadályt Győzelemmel kezdte a 2022/2023-as szezont férfi felnőtt csapatunk az NB I. B Piros csoportjában: nagy tempót diktáltunk a Cegléd elleni hazai meccsen, aminek köszönhetően jelentős különbséggel, huszonkét ponttal nyertünk.

Végre elkezdődött!

Nagyon vártuk már a 2022/2023-as szezon rajtját, hiszen csapatunk komoly tervekkel vágott neki ennek az idénynek. Az első fordulóban hazai mérkőzés várt ránk, a Piros csoport egyik újoncát, a Ceglédet fogadtuk – egyértelmű volt a célunk, győzelemmel akartunk rajtolni.

Meg is szereztük az első győzelmünket, ráadásul úgy, hogy izgulnunk egy pillanatig sem kellett ezen a meccsen. Nagyon jól kezdtünk, az agresszív védekezésünknek és az általunk diktált nagy tempónak köszönhetően hamar faképnél hagytuk ellenfelünket. Meleg Gergő biztos kézzel értékesítette a lehetőségeit, a srácokon pedig látszott, hogy élvezik a játékot. Amikor a 8. percben Rátvay zsákolt egy hatalmasat, 22-14-es állásnál jött a ceglédi időkérés.

Nem sokat segített. A meccset ugyanis továbbra is mi irányítottuk, olykor a saját palánkja alól sem tudták kihozni a labdát a vendégek. Ennek köszönhetően folyamatosan nőtt a különbség a két csapat között, a 15. percben Kovács Péter duplája után már húsz volt közte (37-17). Játékosaink tettek róla, hogy szurkolóink jól szórakozzanak, Meleg Gergő erőtől duzzadó zsákolásai óriási sikert arattak, de jól dolgozott a palánk alatt centerünk, Nemanja Djordjevic is, Kerpel-Fronius Gáspár pedig remekül mozgatta a csapatot.

A nagyszünetben 49-26-ot mutatott az eredményjelző, amit látva nyugodtan kijelenthettük, ez eldőlt. Ettől függetlenül volt még vissza két negyed, amit le kellett játszanunk, s a fiúk a harmadikban sem lassítottak: tovább nőtt az előnyünk. A hátralévő tíz percben már sok lehetőséget kaptak a saját nevelésű fiataljaink, s jó volt látni, hogy Herger Salamon és Kazy Balázs is élt a bizalommal – mindketten feliratkoztak a pontszerzők közé. Csapatunk végül 93-71-re győzött, ezzel az első feladatot kipipáltuk.

Ivica Mavrenski: – Gratulálok a játékosaimnak a győzelemhez! A tervünk az volt, hogy agresszívek legyünk védekezésben, aminek köszönhetően könnyű kosarakat dobhatunk gyorsindításokból, ezt sikerült megvalósítanunk. Jó csapat ellen sikerült nyernünk, ezt fontos hangsúlyozni. Harminchárom asszisztunk volt a meccsen, ami jelzi, hogy jól működött a csapatjátékunk. Sok sikert a Ceglédnek a folytatásra!

Siska János: – Gratulálok a Rátgéber Akadémia csapatának, bajnokesélyeshez méltón játszott! Nekünk még szokni kell a Piros csoportot, mire felébredtünk, elment egy félidő. A nagyszünet után már úgy játszottunk, ahogy azt a meccs előtt megbeszéltük. Ez a mérkőzés jó visszajelzés volt arra nézve, hogy hol tartunk jelenleg a csapatépítés terén. Sok sikert kívánunk az NKA Pécsnek a folytatásra!

NKA Pécs–Ceglédi KE 93-71 (29-15, 20-11, 22-17, 22-28)

Férfi NB I. B Piros csoport, 1. forduló. Pécs, Nemzeti Kosárlabda Akadémia. Játékvezetők: Varga Zoltán, Borgula György, Utasi Balázs. NKA Pécs: Kerpel-Fronius, Meszlényi 12/6, Kovács P. 7, Meleg G. 15, Djordjevic 15/3. Csere: Kollár 12/3, Scherer, Rátvay 14, Benke 4, Lados 5, Kazy 3/3, Herger 6. Vezetőedző: Ivica Mavrenski. Ceglédi KE: Kovács B. 12, Kalassai 3/3, Csaba Gy. 17/3, Lógár 21/6, Tóth B. 7/3. Csere: Erdei, Fodor 5/3, Tóth Z., Berkics 2, Csákvári 4. Vezetőedző: Siska János.

További eredmények: Salgótarján–DEAC U23 72-74, PVSK-Veolia–TF-BP 101-53, Jászberény–Nagykőrös 96-77, Óbudai Kaszások–Vasas Akadémia 64-74, Veszprém KK–MAFC 66-99.