Az aranyéremért játszunk vasárnap!

2021. május 14.
Az aranyéremért játszunk vasárnap! Kadett fiú csapatunk egészen magabiztos, meggyőző teljesítményt nyújtott az országos A-döntő második mérkőzésén: 56-33-ra győzött a Soproni Sportiskola KA A ellen, s ennek köszönhetően vasárnap a bajnoki címért száll harcba!

A Kecskeméti KA elleni negyeddöntő során is látszott, hogy csapatunk jó passzban van, felkészült az országos döntőre, s ezt támasztotta alá az elődöntőben mutatott teljesítmény is. A Soproni Sportiskola KA A ellen az első negyedben még nem igazán találtuk a ritmust, elidegeskedtük az első perceket (ami persze érthető a tét miatt), a folytatásban azonban azt nyújtottuk, amire képesek vagyunk – és ez a legfontosabb! Minden túlzás nélkül kijelenthető, hogy abszolút uraltuk a mérkőzést, amelyen a nagyszünetben 13 ponttal (17-28) vezettünk, ezt a különbséget pedig a folytatásban állandóan növeltük, és végül 56-33-ra győztünk.

A védekezésünk kiválóan működött, 33 ponton tartottuk ellenfelünket, ami remek teljesítmény. Leszedtünk 58 lepattanót (a soproniak 46-ot), ebből 21 támadó volt, valamint szereztünk 16 labdát, így még az is belefért, hogy távolról ezúttal rosszul céloztunk, 8 kísérletünkből egyszer sem találtunk be.

De most nem a triplák számítottak! Csapatunk győzött, s ezzel ott van a vasárnapi döntőben (18.30), az aranyéremért játszhat! Ellenfelünk a Vasas Akadémia A–Budapesti Honvéd A mérkőzés győztese lesz.

Misa Popadics: – Nagyon jó mérkőzés volt ez a Pécsnek, és nagyon rossz az én csapatomnak. Sok dobást kihagytunk, sokat rontottunk. Gratulálok az ellenfelünknek, remélem, hogy mi kijavítjuk a hibáinkat a bronzmérkőzésre.

Branislav Jemc: – Gratulálok a csapatnak a győzelemhez! Kemény mérkőzésen vagyunk túl, de végig kontrolláltuk az ellenfél játékosait. Bár kicsit idegesen kezdtünk, a jó védekezés segített átlendülni a nehézségeken. Sok sikert kívánok a Sopronnak a vasárnapi bronzmeccsre, mi pedig készülünk a döntőre!

Soproni Sportiskola KA A–NKA Pécs A 33-56 (5-8, 12-20, 4-11, 12-17)

Kadett fiú bajnokság, országos A-döntő, elődöntő. Soproni Sportiskola KA A: Flasár 14, Németh, Woditsch, Szekeres, Keller 13. Csere: Tóth D., Vieira 6, Gadácsi, Nyerges, Monostori. Vezetőedző: Misa Popadics. NKA Pécs A: Füzesi 2, Bor 6, Árva-File 10, Korszunszkij 4, Antal D. 6. Csere: Fonyó 14, Balázs B. 10, Mucha 4, Szita, Vajda, Jolsvai, Rieder. Vezetőedző: Branislav Jemc.