Az aranyért játszhatnak a junior fiúk!

2021. május 29.
Az aranyért játszhatnak a junior fiúk! Ott lesz az országos bajnokság döntőjében junior fiú csapatunk, amely az elődöntőben semmi kétséget sem hagyott afelől, hogy ezen a napon sokkal jobb volt, mint a Vasas Akadémia A: közel húsz ponttal vertük ellenfelünket.

Az első mérkőzésen több mint harminc ponttal (44-75) győzött a Vasas Akadémia A a Piros csoport negyedik helyéről érkező Falco Szombathely ellen, ez alapján nagyon kemény, szoros csatára volt kilátás. Nem lett az – senki se bánja!

Az első két negyedben ugyanis eldöntöttük az elődöntőt, gyakorlatilag állva hagytuk ellenfelünket. Csapatunk kiválóan felkészült a Vasasból, ennek köszönhetően – hiába hiányzott az egyik legjobbunk, Kazy Balázs – már az első tíz percben 8 pontos előnyre tettünk szert, amihez a másodikban további 9-et hozzátettünk, így a nagyszünetben már jelentős, 17 pontos vezetéssel mehettünk pihenni. Ezzel a fórral pedig már csak jól kellett sáfárkodni, és ezt is megoldottuk! Nagyon fontos volt, hogy hatalmas fölénnyel nyertük meg a lepattanócsatát (46, ill. 27), és persze az sem volt mellékes, hogy jobban dobtunk ellenfelünknél. A harmadik és az utolsó negyedben sem kellett izgulnunk, és végül úgy nyertük meg közel hússzal, 81-64-re a meccset, hogy 27 büntetőből csak 11-et értékesítettünk.

Szép volt, fiúk, jöhet vasárnap (18.30) az aranycsata a DEAC KA ellen!

Csapatunkban ketten is dupla-dupláztak ezen a mérkőzésen: Schmera Gergely 20 pontja mellett 18 lepattanót szerzett, Meszlényi Róbert pedig 15 pontot dobott (benne négy triplát) és 12 gólpasszt adott társainak.

Kmézics Zorán: – Másodedzőmnek köszönhetően jól felkészültünk a Vasasból. A védekezésünk volt a kulcs a mérkőzésen egy nagyon erős ellenféllel szemben. Ezt a győzelmet Komlódi Dénesnek ajánlom születésnapja alkalmából!

Stephen Arigbabu: – Gratulálok a Rátgéber Akadémia csapatának a győzelemhez! Az első félidei intenzitásunk nem ért fel egy ilyen fontos meccshez. Sok sikert nekik a döntőben.

NKA Pécs A–Vasas Akadémia A 81-64 (25-17, 26-17, 14-14, 16-16)

Junior fiú bajnokság, országos döntő, elődöntő. NKA Pécs A: Meszlényi 15/12, Staubach 6, Árva-File 10/3, Bánfi 15/3, Schmera 20. Csere: Pifkó 12, Rátgéber T., Prodanovic, Kelemen B. 3. Vezetőedző: Kmézics Zorán. Vasas Akadémia A: Kelemen Á. 11, Lakatos 5, Pleesz 4, Horváth B. 5/3, Bartha. Csere: Dunai 9, Várszegi 20/12, Major 8, Cseh 2, Tóth B. Vezetőedző: Stephen Arigbabu.

A másik elődöntőben: DEAC KA–Zsíros Akadémia Kőbánya A 76-73.