Az első akadályt jó játékkal, magabiztosan vettük, jöhet a folytatás!

2022. május 26.
Az első akadályt jó játékkal, magabiztosan vettük, jöhet a folytatás! Nagy különbségű győzelemmel mutatkozott be junior fiú csapatunk az országos döntőt, a Dávid Kornél KA ellen több mint negyven ponttal nyertünk. Holnap (9.00) a házigazda Debrecen elleni meccsel kezdjük a napot.

Nagyon dominánsan kezdte az országos döntő első mérkőzését junior fiú csapatunk, a 6. percben Árva-File Balázs duplájával már 16-2-re vezettünk. Jó volt látni, hogy az elejétől kezdve mindenki bátran játszott, hozzátette a magáét, ennek köszönhetően a meccs végére mindenki szerzett pontot. Az első negyedet nagy fölénnyel nyertük (26-10), s a másodikban sem engedtünk több pontot ellenfelünknek, határozottan és kellően keményen védekeztünk, támadásban ugyanakkor nem voltunk olyan hatékonyak, mint az első tíz percben. A nagyszünetre így is 46-20-as vezetéssel mehettünk pihenni – több volt, mint biztató!

A játék képe a folytatásban sem változott, abszolút uraltuk a palánk alatti területet Schmera Gergely és Kelemen Benjámin révén, s ha közelről nem dobtunk pontot, távolabbról találtunk be. A különbség folyamatosan nőtt a két csapat között, a harmadik negyed végén már közel negyvennel vezettünk, s végül 87-46-os győzelmet arattunk. Öröm az ürömben, hogy Pifkó Bálint sajnos megsérült, a pontos diagnózisra egyelőre várni kell.

Csapatunkban ketten is dupla-dupláztak, Schmera Gergely 10 pontot és 10 lepattanót, Kelemen Benjámin 13 pontot és 10 lepattanót szerzett.

Vladan Glavinic: – Több hét szünet után egy kicsit tartottam attól, hogy fogjuk kezdeni a döntőt. Szerettünk volna agresszívan védekezni, és megnyerni a találkozót, ami sikerült, de sajnos a játék során Pifkó Bálint megsérült, ami nagy veszteség számunkra. Ilyen a sport, folytatnunk kell!

Andrea Turchetto: – Először is szeretnék gratulálni a Rátgéber Akadémiának, nagyon erős csapatuk van! Ellenfelünk nagyarányú győzelmet aratott, de örülök, hogy itt lehetünk, ez egy nagy lehetőség számunkra, hogy fejlődjünk. Megteszünk minden tőlünk telhetőt azért, hogy elérjük a célunkat, és bekerüljünk a legjobb négy csapat közé.

NKA Pécs A–Dávid Kornél KA A 87-46 (26-10, 20-10, 21-9, 20-17)

NKA Pécs A: Meszlényi 12/3, Pifkó 2, Árva-File 4, Prodanovic 6/6, Schmera 10. Csere: Bor 2, Merkl 4, Kelemen 13, Zalay B. 9/3, Krkljes 7, Tomic 14, Habling 4. Vezetőedző: Vladan Glavinic. Dávid Kornél KA A: Simon D., Denk N. 4, Szalczgruber 18, Bata 19/9, Ujhelyi. Csere: Valicsek, Ugrics 2, Denk M., Jánni 3, Barthalos. Vezetőedző: Andrea Turchetto.