Az első félidő jól sikerült

2019. november 29.
Az első félidő jól sikerült A nagyszünetben még kilenc ponttal vezetett kadett leány „B” csapatunk Baján, ám a folytatásban a házigazdák fordítottak.
A kadett leány regionális bajnokság hatodik fordulójában jól kezdett Akadémiánk csapata, két negyed után kilenc ponttal vezetett Baján. A harmadik felvonásban aztán ledolgozták hátrányukat a házigazdák, majd az utolsó negyedben eldöntötték a meccset a maguk javára.
Szentpáli Gergő: – Az első félidő jól sikerült, kizárásban és lepattanószerzésben is sikerült sokat előrelépnünk, ami a legfontosabb feladatunk volt a héten. A második félidőben sajnos elbizonytalanodtunk támadásban, s bár a helyzeteink megvoltak, nem volt senki, aki a kritikus pillanatokban hátára vegye a csapatot pontszerzés terén. Értékes mérkőzés volt, készülünk tovább a jövő hétvégi Adria Liga-fordulóra.

Bajai NKK–Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs „B” 54-46 (10-19, 14-14, 16-7, 14-6)
Kadett leány regionális bajnokság, 6. forduló. Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs „B”: Fenyvesi 2, Kohn 9, Szűcs 15/3, Karácsonyi-Domány 6, Simon D. 10. Csere: Morshauzer 4, Martin A., Küllős, Fekete, Menyhért, Vasvári, Szakács. Edzők: Szentpáli Gergő, Vilipics-Kmézics Daliborka.

A 4. fordulóban: Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs „B”–Komló Sport KK 91-32 (26-10, 23-5, 20-13, 22-4). Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs „B”: Fenyvesi 9, Bunyik 10, Szűcs 27, Karácsonyi-Domány 17, Simon D. 4. Csere: Ackermann 4, Martin A. 2, Küllős 6, Fekete 10, Morshauzer, Vasvári, Menyhért. Edzők: Szentpáli Gergő, Vilipics-Kmézics Daliborka.

A 5. fordulóban: Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs „B”–Gyakorló DSE 68-73 (17-20, 21-14, 12-23, 18-16). Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs „B”: Fenyvesi 9, Bunyik 13/3, Kiss V. 4, Karácsonyi-Domány 6, Simon D. 6/3. Csere: Szűcs 12, Fekete 4, Morshauzer 11, Menyhért 3, Martin A., Vasvári. Edzők: Szentpáli Gergő, Vilipics-Kmézics Daliborka.