Az első félidőben még álltuk a sarat

2020. november 20.
Az első félidőben még álltuk a sarat A nagyszünetben még vezetett junior fiú A csapatunk a Debrecen ellen, a harmadik negyedben azonban taroltak a vendégek.

Húsz perc után úgy tűnt, szoros bajnokit játszik junior fiú A csapatunk a Debreceni KA A ellen. Három ponttal vezettünk (44-41) a nagyszünetben, ez alapján minden esélyünk megvolt a győzelemre. A harmadik negyedben aztán minden remény szertefoszlott, az agresszíven kosárlabdázó vendégek nem csak fordítottak, hanem akkora előnyre tettek szert, hogy gyakorlatilag eldöntötték a meccset – az utolsó felvonásban már nem volt erőnk egy nagy rohamhoz.

Kmézics Zorán: – Gratulálunk a Debrecennek a győzelemhez! Találkoztunk egy fizikálisan erős, jó, agresszív, mintaszerűen játszó csapattal. Sajnos belőlünk hiányzott a bátorság és a frissesség is: az első félidőben, amíg volt erőnk, vezettünk, a folytatásban azonban felőröltek bennünket a vendégek, emiatt sok volt a pontatlan dobásunk és az eladott labdánk is.

NKA Pécs A–Debreceni KA A 63-82 (20-14, 24-27, 8-25, 11-16)

Junior fiú bajnokság. NKA Pécs A: Meszlényi 13/6, Árva-File 5/3, Kazy 16/9, Bánfi 2, Schmera 19. Csere: Staubach 2, Rátgéber T., Kelemen 2, Rákosi 4, Vasas. Vezetőedző: Kmézics Zorán.