Az első „félidőt” megnyertük

2021. április 24.
Az első „félidőt” megnyertük Győzelemmel folytatta szereplését felnőtt férfi csapatunk az NB I. B Piros csoport rájátszásában: a Salgótarján ellen az 5–8. helyért zajló párharc első mérkőzésén három ponttal nyertünk, ennyivel kerültünk közelebb a továbbjutáshoz.

Nagyon kemény mérkőzés előtt álltunk, hiszen az alapszakasz negyedik helyezettjével találkoztunk, egy olyan csapattal, amelyet rutinos játékosok alkotnak. Ráadásul ezen a meccsen is akadtak hiányzóink, nem számíthattunk Lados Erikre, Scherer Bálintra és Fekete Dávidra sem, szerencsére Sedin Karavdic és Uros Rosic visszatérhetett.

Nem úgy kezdődött a mérkőzés, ahogy szerettük volna, az első negyedben ugyanis nem védekeztünk elég agresszíven, amit a vendégek kihasználtak, s 25 pontot dobtak. A második felvonás elején alig-alig találtunk a gyűrűbe, a triplák terén addig 1/10-es mutatót produkáltunk – szerencsére ellenfelünk sem volt ponterősebb. Aztán végre elkaptuk a fonalat, Rosic hármasával 36-36-nál utolértük a Salgótarjánt, s miután a nagyszünetben 39-40 állt az eredményjelzőn, minden nyitott volt.

A harmadik negyed a dobott pontokról szólt, mindkét csapat sokszor talált a gyűrűbe. Jó volt látni, hogy játékosaink nagyon sok energiát mozgósítanak a győzelem érdekében, az akarattal, a hozzáállással nem volt semmi probléma: a nagyszünet után Benke Krisztián roppant harcosan kosarazott, Kocsis Zalán, Kollár Bence és Sedin Karavdic is rendkívül hasznosan játszott. Mindez pedig azt eredményezte, hogy szép lassan magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, néhány pontos előnyre tettünk szert. Benke triplájával a 36. percben már 83-76-ra is vezettünk, s bár ezt az előnyt nem tudtuk növelni, vagy megtartani, végül három pont fór megmaradt: 86-83-ra nyertünk.

Jöhet a szerdai visszavágó!

Ivica Mavrenski: – Gratulálok a játékosainknak a győzelemhez! Az első és a harmadik negyedben túl sok pontot kaptunk, az utolsó felvonásban azonban visszajöttünk és végül megnyertük a mérkőzést. Ez még csak a párharc első félideje volt, szerdán jön a második!

Szabó Zoltán: – Gratulálok a pécsieknek, három ponttal ők kerültek közelebb a továbbjutáshoz. Szerdán hazai pályán adott a feladat…

NKA Pécs–Salgótarján 86-83 (22-25, 17-15, 28-28, 19-15)

Férfi NB I. B Piros csoport, rájátszás az 5–8. helyért, 1. mérkőzés. Pécs, Nemzeti Kosárlabda Akadémia, zárt kapuk mögött. Vezette: Hervay Tibor, Kruk Melinda, Polonkai Balázs. NKA Pécs: Fülöp Zs. 3/3, Rosic 12/6, Benke 8/6, Kocsis 11, Karavdic 21/3. Csere: Gáspár M. 10/6, Kollár 15, Váits 4, Molnár Mátyás 2. Vezetőedző: Ivica Mavrenski. Salgótarján: Karanfilovski 17/6, Sömenek 13/3, Boinitzer 13/3, Herendic 15, Joó 1. Csere: Molnár Marcell 14, Bán 6/3, Hajdu 4. Vezetőedző: Szabó Zoltán.