Az első negyed ragyogó volt, kár a folytatásért

2022. május 27.
Az első negyed ragyogó volt, kár a folytatásért Nagyon jól kezdett serdülő leány csapatunk a Darazsak Sportakadémia ellen, s ha így folytatta volna, szoros meccset játszik.

Nagyon bátran kosaraztak a lányok a harmadik csoportmeccsük elején, a 8. percben Gerber Luca dupláját követően 13-10-re vezettek a soproniakkal szemben. Ellenfelünk azonban hamar magára talált, gyorsan csinált is egy 10-0-s szakaszt, így a második negyed elején már 20-13 volt oda. Sajnos a védekezésünk teljesen szétesett, így aztán kedvükre dobálhatták a kosarakat a soproni lányok, akik tíz perc alatt 32-ig jutottak – a nagyszünetben pedig 49-21-re vezettek.

Nagy kár ezért a második negyedért, mert a folytatásban abszolút nem volt ekkora különbség a két csapat között. A harmadik és a negyedik felvonás is szoros volt, de sajnos közelebb már nem tudtunk kerülni ellenfelünkhöz.

Meszler Balázs: – Az első negyedben talán az év egyik legjobb játékát nyújtottuk, a másodikban viszont sajnos semmit nem védekeztünk, átjáróház volt a védelmünk. A második félidőben próbáltunk egy egál körüli meccset kialakítani, de ismét nagyon sok lyuk volt a védekezésünkben, ezért nem tudtunk szoros mérkőzést játszani.

NKA Pécs A–Darazsak Sportakadémia 46-80 (13-17, 8-32, 13-17, 12-14)

NKA Pécs A: Gerber 2, Fehérvári 9, Herger, Kövecs 6, Kilián 2. Csere: Szabadi, Bota 9, Pokol, Tálosi 2, Kecsmárik 16, Horváth N., Nagy-Bán. Vezetőedző: Meszler Balázs. Darazsak Sportakadémia: Horváth H. 5, Ábrahám 10, Varga B. 4, Mészáros 3, Szabó B. Csere: Ritecz 2, Kocsárdi 16, Csaplár-Nagy 8, Szlávik B. 14/3, Pongrácz 10, Szlávik F. 2, Sonkoly 6. Vezetőedző: Veres Judit.