Az energia és a kiváló csapategység győzelmet ért

2023. október 14.
Az energia és a kiváló csapategység győzelmet ért Továbbra is hibátlan U20-as fiú csapatunk az NB I. A csoportban: a harmadik fordulóban az Atomerőmű SE-t győzték le a srácok hazai környezetben.

A harmadik mérkőzésen nagyon meg kellett dolgozni a győzelemért, de pont az ilyen meccseken lehet fejlődni, előrelépni. Megfelelő energiával és akarattal játszott U20-as csapatunk, amely a nagyszünetben még kétpontos hátrányban volt (40-42), a hátralévő két negyedet azonban megnyerte, így végül 87-81-es sikert aratott.

Csapatunkban a legponterősebb játékos ezen a mérkőzésen Mezőfi Márk volt, aki 22 pontot dobott, emellett leszedett 7 lepattanót. Dupla-duplával járult hozzá a győzelemhez Bor Gábor (13 pont és 10 lepattanó), mindez Kelemen Benjáminnak is majdnem összejött (15 pont és 9 lepattanó), Rátgéber Tamás pedig a gólpasszok terén alkotott nagyot, hiszen 10 asszisztot osztott ki 5 pontja mellett.

Berkics Bence: – Gratulálok a srácoknak a győzelemhez! Egy nagyon jó színvonalú meccset nyertünk meg egy jó ellenféllel szemben. Főként az energiánknak és a mutatott csapategységnek köszönhetjük a sikert, sajnos a koncentráltsággal az egész mérkőzésen problémánk volt. Ezen mindenképpen változtatnunk kell a jövőben. További sok sikert kívánok a Paks csapatának!

NKA Universitas Pécs U20–Atomerőmű SE U20 87-81 (19-27, 21-15, 24-20, 23-19)

NKA Universitas Pécs U20: Bor 13, Merkl 14, Rátgéber T. 5, Bánfi 10/3, Kelemen 15. Csere: Mezőfi 22/9, Szita, Füzesi 2, Bolyos M. 4, Korszunszkij 2, Zalay B. Vezetőedző: Berkics Bence.