Az történt, amit elterveztünk: nagyon magabiztosan győztünk a TF-BP otthonában!

2023. március 18.
Az történt, amit elterveztünk: nagyon magabiztosan győztünk a TF-BP otthonában! Újabb akadályt vett sikerrel felnőtt férfi csapatunk, amely idegenben közel harminc ponttal győzött a TF-BP ellen. Jól kezdtünk, a mérkőzés elejétől a mi akaratunk érvényesült, ennek köszönhetően egyetlen percig sem kellett izgulni.

A bajnokság 24. fordulójában a TF-BP otthonába látogatott felnőtt férfi csapatunk, amely természetesen győzni utazott a fővárosba. Bár a házigazdák kétségtelenül jobbak, mint amit a tabellán elfoglalt helyezésük (a tizedik pozíciót foglalják el), ezt most szerencsére nem tudták bizonyítani. Elsősorban azért nem, mert már a meccs elejétől rájuk erőltettük az akaratunkat: az első negyedben jelentős, tizenkét pontos előnyre tettünk szert (14-26), amit a nagyszünetig tovább növeltünk (30-53), s ezzel gyakorlatilag el is döntöttük a bajnokit. A folytatásban már szorosabb volt a mérkőzés, de mindez csak azt jelentette, hogy nem nőtt sokkal nagyobbra a különbség – végül magabiztos, 105-78-as győzelmet arattunk.

Beák Gábor: – A negyven percből az utolsó ötöt láttam reménytelinek. Tudtuk, hogy az NKA Pécs egész pályán le fog támadni. Választottunk egy stratégiát, a nyolc közé jutáshoz meg kellett hozni bizonyos lépéseket, de ez nem úgy sikerült, ahogy szerettük volna. Változtattunk a második félidőre, ez látszott mindkét térfélen. Sok jót nem tudok mondani.

Ivica Mavrenski: – Az elejétől kezdve agresszívak voltunk, ennek köszönhetően az első negyedben kiépítettünk egy nagyobb előnyt. A folytatásban voltak hullámvölgyek, de összességében az történt, amit elterveztünk, ezért gratulálok a csapatnak, az ellenfélnek pedig sok sikert a folytatáshoz!

TF-BP–NKA Pécs 78-105 (14-26, 16-27, 25-28, 23-24)

Férfikosárlabda-NB I. B Piros csoport, alapszakasz, 24. forduló. TF-BP: Oroszi 11/9, Dancsecs 12/9, Simon D. 14/12, Anda 18, Nagy Sz. 10/6. Csere: Szántó 9/3, Csikós 4/3, Gémes, Vágvölgyi, Várbíró. Vezetőedző: Beák Gábor. NKA Pécs: Kerpel-Fronius 2, Kovács P. 10/3, Kollár 9, Meleg G. 15/3, Djordjevics 8. Csere: Lados 11/3, Benke 7/3, Scherer 10/6, Rátvay 7, Kazy 9/9, Meszlényi 13/9, Herger 4. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.