Az utolsó negyedben biztosítottuk be a győzelmet

2021. november 07.
Az utolsó negyedben biztosítottuk be a győzelmet Hullámzó bajnokit játszott felnőtt férfi csapatunk Baján, a második negyed közepén már tekintélyes előnnyel vezettünk, aztán mégis küzdenünk kellett a győzelemért.

Ebben a mezőnyben egyetlen győzelmet sem adnak ingyen, mindegyikért meg kell dolgozni. Tudtuk ezt jól, ennek megfelelően álltunk hozzá a Baja elleni meccshez is, amelyen az utolsó helyezettel találkoztunk. Az első negyedben sok pontot kaptunk, de még többet kaptunk, s amikor a folytatásban elkaptuk a ritmust, jelentős előnyre tettünk szert: a 16. percben 18 ponttal vezettünk (27-45). Ekkor úgy tűnt, zsákban van a negyedik győzelmünk.

A mindeddig nyeretlen bajaiak azonban nem így gondolták. Szép lassan hagytuk őket visszakapaszkodni, emiatt pedig a harmadik negyed végén mindössze 9 pont volt a két csapat között (64-73) – ami nem egy életbiztosítás. Az utolsó felvonásban azonban minden a helyére került, megráztuk magunkat, ismét remek tempót diktáltunk, s ennek köszönhetően végül magabiztosan hoztuk a bajnokit, 107-84-re győztünk.

Ivica Mavrenski: – Gratulálok játékosaimnak a győzelemhez! Láthattuk, voltak jó és rossz periódusaink. Jó ritmusban és jól tudtunk játszani, az első félidőben már tizenhét ponttal is vezettünk, de engedtük a hazaiakat visszajönni a meccsbe. Ez volt a legnagyobb problémánk, ugyanakkor örülök annak, hogy az utolsó negyedben ismét sikerült megtalálni a ritmust.

Bajai Bácska FKE–NKA Pécs 84-107 (25-28, 18-23, 21-22, 20-34)

NKA Pécs: Bíró L. 28/9, Meszlényi 4, Benke 8, Rátvay 19, Djordjevic 14/3. Csere: Kollár 24/9, Kocsis 5, Váits 1, Lados 2, Molnár, Herger 2. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.