Az utolsó negyedben eldöntöttük: bajnok lett serdülő fiú csapatunk!

2022. május 22.
Az utolsó negyedben eldöntöttük: bajnok lett serdülő fiú csapatunk! Kiváló mérkőzést, izgalmas, nagy csatát hozott a serdülő fiúk bajnoki döntője: a Vasas nagyon sokáig vezetett, de csapatunk bírta jobban szusszal, és végül mi kaparintottuk meg az aranyérmet!

Két remek formában lévő csapat találkozott a döntőben, amely során hatalmas csatát vívtak a győzelemért. Bár az első pár perc nekünk sikerült jobban, elhúztunk 10-1-re, a Vasas egy időkéréssel rendezte a sorait, és megkezdte a felzárkózást. Korompay duplájával 16-16-nál ismét egál volt az állás, hogy aztán újabb öt fővárosi ponttal a negyed végén 21-16-ot mutasson az eredményjelző. A következő negyedben Reményi hármasát követően már 26-18-ra is vezetett a Vasas, ám csapatunk nem hagyta, hogy jobban elhúzzon az ellenfél, s óriási küzdelem közepette Inalegwu Noel hármasával a nagyszünetre két pontra csökkentettük a különbséget (41-39).

A harmadik negyed elején úgy tűnt, hogy mindent eldöntünk. A 25. percben ugyanis már 41-50 volt az állás, vagyis 11-0-s rohamot produkáltunk – ebben a periódusban megállíthatatlanok voltunk. De a Vasasnak volt válasza, Halasy és Korompay pontjai ekkor aranyat értek, ennek köszönhetően az utolsó negyed előtt még mindig a fővárosi csapat vezetett (53-52)! Aztán egy gyors adok-kapok után már abszolút a mi perceink következtek. Király és Burony is szépen dobálgatták a pontokat, miközben csapatunk határozottan, keményen védekezett, ennek köszönhetően átvettük az irányítást. A záró felvonásban már végig nekünk állt a zászló, és ekkor már nem is engedtük ki a kezünkből a győzelmet: 75-67-re nyertünk, s ezzel bajnoki címet ünnepelhettünk!

A mérkőzésen centerünk, Burony Bálint dupla-duplázott, 14 pontja mellett 12 lepattanót szerzett.

Márkus Attila: – Nagyon hullámzó teljesítményt nyújtottunk, ennek ellenére végig meccsben tudtunk lenni a Pécs ellen, esélyünk volt a végső győzelemre is. A mérkőzés nagy részében agresszíven letámadtunk, de a korábbi meccsekhez képest jóval gyengébb volt a helyzetkihasználásunk és a büntetőkkel is hadilábon álltunk. A páratlan negyedeket nagyon gyengén kezdtük, ami végül megpecsételte a sorsunkat. Büszke vagyok a csapatunkra, mindent megtettünk a győzelemért. Gratulálok az NKA Pécsnek a bajnoki címhez és köszönjük a színvonalas szervezést!

Bolyos Róbert: – Nagyon kemény meccs volt, nagy gondot okozott az első félidőben a Vasas egész pályás letámadása. A második félidőben sokkal jobban játszottunk, megmutatta a csapat a karakterét, nehéz helyzetből tudtunk felállni és megnyerni a bajnoki trófeát! Nagyon büszke vagyok a srácokra, nemcsak az elmúlt négy nap, hanem az egész éves munkájuk miatt, és kicsit szomorú is vagyok, mert feljebb lépnek egy korosztályt. Köszönjük szépen minden stábtagnak, akadémiai dolgozónak az egész éves munkát, nélkülük nem sikerült volna!

Vasas Akadémia A–NKA Pécs A 67-75 (21-16, 20-23, 12-13, 14-23)

Vasas Akadémia A: Zöldi 13/6, Halasy 8, Korompay 12, Kovács L., Karda. Csere: Maszlag 10, Müller 3/3, Imre M. 7, Kiss B. 6/3, Reményi 3/3, Bükki 3, Elek D. 2. Vezetőedző: Márkus Attila. NKA Pécs A: Pavlík 7, Király 15, Gasteiger 2, Gáspár V. 2, Burony 14. Csere: Rácz 10/6, Hirth 4, Baráth 7, Schneider 6, Horvát 2, Inalegwu 6/6. Vezetőedző: Bolyos Róbert.

A torna All Star ötöse: Burony Bálint (NKA Pécs), Zöldi Péter András (Vasas Akadémia), Puskás Kadosa Kán (Budapesti Honvéd), Czeibert Soma (KASI Delfinek), Sághy Tamás (KASI Delfinek).

A döntő legértékesebb játékosa (MVP): Király Martin (NKA Pécs).

Csapatunk legjobbja: Rácz Gábor.