Az utolsó negyedben leromboltuk, amit addig felépítettünk

2022. január 20.
Az utolsó negyedben leromboltuk, amit addig felépítettünk Hosszabbításba torkolló mérkőzést játszott felnőtt férfi csapatunk a PVSK ellen a Hepp Kupában: a vendégek végül egy ponttal nyertek. Hétfőn bajnokin ismét találkozunk!

Felnőtt férfi csapatunk a PVSK-t fogadta a Hepp Kupában. Nagyon sokáig úgy tűnt, hogy sima győzelmet aratunk és továbbjutunk: a harmadik negyed végén 16 ponttal, 71-55-re vezettünk. Aztán jött egy pokoli utolsó felvonás, amely során mindent leromboltunk, amit addig felépítettünk, a vendégek pedig szép lassan utolértek bennünket, és döntetlenre mentették a meccset. Jöhetett a hosszabbítás, amit aztán egy ponttal ellenfelünk nyert meg, ezzel számunkra befejeződött a sorozat.

Ivica Mavrenski: – Gratulálok a PVSK-nak a győzelemhez! Az első három jó negyedünk után szörnyű utolsó játékrészünk volt. Lassan támadtunk zóna ellen, elvesztettük a ritmusunkat. A végjátékban ugyanazokat a hibákat követtük el a kulcspillanatokban, mint a korábbi egylabdás mérkőzéseken. Összességében túl sok eladott labdánk volt az utolsó negyedben. Sokkal jobban kell játszanunk a hétfői, egymás elleni bajnokin, ha nyerni akarunk.

NKA Pécs–PVSK-Cargate 89-90 (27-17, 25-21, 19-17, 9-25, 9-10) – hosszabbítás után

NKA Pécs: Bíró L. 8/3, Meszlényi 9/3, Benke 9/3, Kocsis 11/3, Djordjevic 15/6. Csere: Lados 25/9, Scherer 2, Váits 2, Kollár 8. Vezetőedző: Ivica Mavrenski. PVSK-Cargate: Fülöp Zs. 7, Goldring 8, Farkas, Meleg 34/9, Kalmár 6. Csere: Popadic 17/9, Hőgye P. 11/3, Mándity 5/3, Laufer 2, Erdei, Futó. Vezetőedző: Juhász Olivér.