Az utolsó negyedben úszott el a meccs

2019. december 03.
Az utolsó negyedben úszott el a meccs Tízpontos vereséget szenvedett kadett fiú „A” csapatunk a Sopron otthonában.
Nagyon szoros mérkőzést játszott Akadémiánk kadett fiú „A” csapata a Soproni Sportiskola KA „A” otthonában. A harmadik negyed végén négy ponttal (58-62) még Branislav Jemc együttese vezetett, vagyis úgy tűnt, meglesz ez a meccs is, ám az utolsó felvonás abszolút a házigazdák szájíze szerint alakult – tizennégy ponttal húzták be ezt az etapot, s ezzel megnyerték a bajnokit.
Csapatunkban Todor Prodanovic dupla-duplázott, 19 pontja mellett 12 lepattanót is szerzett. Pifkó Bálint 13 pontot és 8 gólpasszt tett a közösbe, Merkl Barna pedig 15 pontot dobott, emellett 7 kiharcolt faultja és 6 gólpassza volt.

Soproni Sportiskola KA „A”–Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs „A” 84-74 (22-24, 21-18, 15-20, 26-12)
Kadett kiemelt fiú bajnokság, 10. forduló. Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs „A”: Meszlényi 4, Vasas, Merkl 15, Prodanovic 19/6, Schmera 18. Csere: Pifkó 13/3, Gulyás, Kelemen 5, Habling, Slézia. Vezetőedző: Branislav Jemc.