Az utolsó negyedet lehoztuk nullára!

2021. január 25.
Az utolsó negyedet lehoztuk nullára! Negyven percen át jól védekezett kadett fiú A csapatunk az Újpest ellen, aminek nagy különbségű győzelem lett az eredménye.

Sérülés miatt ugyan jócskán akadtak hiányzóink, mindez nem látszott az Újpest elleni bajnokin. A nagyszünetben már 25 ponttal vezettünk (53-28), a folytatásban pedig tovább növeltük a különbséget, végül 75 ponttal nyertünk. Érdekesség, hogy az utolsó negyedben egyetlen pontot sem szerzett ellenfelünk!

Csapatunkban Antal Donát dupla-duplázott, 16 pontja mellett 14 lepattanót szerzett. Közel volt a dupla-duplához Mucha Bertalan is, aki 23 ponttal a mezőny legeredményesebbje volt (12 mezőnykísérletéből 10 célba talált!), továbbá szerzett 9 labdát.

Branislav Jemc: – Négy játékosunk hiányzott ezen a mérkőzésen sérülés miatt, a junioroknál szereplő Árva-File viszont pályára lépett nálunk és sokat segített nekünk. Örülök neki, hogy mindenkinek sok játéklehetőséget tudtam adni, amivel éltek is a fiúk. Elégedett voltam a látottakkal, negyven percen át jól védekeztünk.

NKA Pécs A–Újpest-MT A 111-36 (27-15, 26-13, 28-8, 30-0)

Kadett fiú bajnokság. NKA Pécs A: Fonyó 10, Mucha 23/3, Bolyos 15/9, Balázs B. 7, Árva-File 8. Csere: Antal D. 16, Füzesi 4, Pap 11/3, Korszunszkij 12, Párkányi 5/3, Rieder. Vezetőedző: Branislav Jemc.