Az utolsó negyedre is maradt erő, óriási hajrával kiharcoltuk a győzelmet!

2022. március 11.
Az utolsó negyedre is maradt erő, óriási hajrával kiharcoltuk a győzelmet! Nagyon nehéz mérkőzést nyert meg felnőtt férfi csapatunk, amely a Veszprém otthonában jobban bírta erővel, mint a házigazdák, s ennek köszönhetően az utolsó negyedben lehajrázta ellenfelét. Ezzel a győzelemmel bebiztosítottuk a harmadik helyünket.

Jó csapathoz utaztunk, kemény mérkőzésre számítottunk, az is lett a Veszprém elleni bajnokiból. A házigazdák nagyon jól kezdtek, alaposan megszórtak bennünket, az első negyedben 29 pontot kaptunk. Hogy ez mennyire sok volt, jól jelzi, hogy a hátralévő harminc percben összesen csak 40-et dobtak a vendéglátók…

A második negyed eleje is a veszprémieké volt, akik Horváth Ákos vezetésével 7-0-s rohammal indítottak – időt is kért Ivica Mavrenski. A következő percekben vissza tudtunk zárkózni, így a nagyszünetben szoros volt a meccs, 42-35 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyed elején majdnem utolértük a házigazdákat, feljöttünk 48-46-ra, de aztán elveszítettük a fonalat, megtört a lendületünk, és ismét a hazaiak akarata érvényesült (64-54).

Aztán jött egy szenzációs utolsó negyed, amely során faképnél hagytuk a Veszprémet. Látszott, hogy sokkal jobban bírtuk erővel, mint ellenfelünk, s a remekül játszó Lados triplájával a 33. percben átvettük a vezetést (64-65). A hazaiaknak ekkor semmi sem jött össze, öt percig képtelenek voltak a gyűrűbe találni, amit mi kihasználtunk: elmentünk 8 ponttal (64-72). A hátralévő percekben nagyon taktikusan és fegyelmezetten kosaraztunk, tartottuk előnyünket, és végül 79-69-re nyertünk Veszprémben – nagyon értékes és fontos győzelmet arattunk!

Zeljko Lukajic: – Az első három negyedben jól játszottunk. Sajnos rövid a kispadunk, nem tudok annyit cserélni, mint kellene, főleg bizonyos posztok esetén. Egyes fiatalokat még nem tudunk egész meccsen használni, míg mások csak tizenhat évesek, így fizikálisan nem tudják felvenni a versenyt. A vereségünk érthető, hiszen a negyedik negyedre elfogyott az erőnk, és így a szükséges koncentráció már nem volt meg támadásban. Gratulálok a pécsieknek a győzelemhez!

Ivica Mavrenski: – Először is gratulálok a csapatomnak a győzelemhez! Úgy érzem, hogy ezzel a sikerrel bebiztosítottuk a harmadik helyünket a tabellán. Ugyanakkor ismét megmutattuk a rossz oldalunkat, amiről rendszeresen beszélünk a fiúkkal. Nagyon hullámzóan teljesítettünk. Az első negyedben majdnem harminc pontot kaptunk. Ezen tehát dolgoznunk kell, még akkor is, ha megmutatta a csapat a karakterét, és megfordította a találkozót. Gratulálok a Veszprémnek is, és sok sikert kívánok nekik a bajnokság hátralevő részére!

Veszprémi Kosárlabda Klub–NKA Pécs 69-79 (29-20, 13-15, 22-19, 5-25)

Veszprémi Kosárlabda Klub: Horváth Á. 18/9, Dancsecs 20/9, Glogovac 12, Szabó P. 8/6, Birkás 6. Csere: Füzi 5, Végh, Szeifert, Osztoics. Vezetőedző: Zeljko Lukajic. NKA Pécs: Lados 20/6, Meszlényi 6, Benke 2, Kocsis 6, Djordjevic 12. Csere: Váits, Rátvay, Bíró L. 13/3, Kollár, Scherer 12/6, Herger 8, Kármán. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.