Az utolsó percben buktuk el az aranyérmet - kadett bajnok a Sopron

2023. június 04.
Az utolsó percben buktuk el az aranyérmet - kadett bajnok a Sopron Sokáig vezettünk az Akadémiánkon megrendezett Nemzeti Leány Kadett Országos Bajnokság "A" Döntőjében, de az utolsó percek fegyelmezetlensége megbosszulta magát, ezüstérmes lett Szentpáli Gergő gárdája.

Török Arina duplája után Mészáros Ágota hárompontosa vezette fel a leány kadett országos döntő fináléját Akadémiánkon, amelyre a soproni Janzsó Alíz két ponttal válaszolt. 11-2-es hazai vezetésnél kért időt Seres Éva. Keményen védekezett mindkét csapat, nehezen törték át a védelmet a gárdák, egyik csapat sem ismert elvesztett labdát a tömött lelátójú Nemzeti Kosárlabda Akadémián. 2 és fél perccel az első játékrész vége előtt Varga Boglárka triplájával 1 pontra közelítette meg a Sopron Szentpáli Gergő együttesét, aki időt is kért. Janzsó Alízt nem tudtuk megállítani, hetedik pontjával pár másodpercig vezetett is a Sopron, de érkezett lányainktól a válasz. Az első negyed végére mindkét csapat összeszedte az ötödik hibáját, 3 pontos pécsi vezetéssel vághattak neki a felek a második játékrésznek. Mészáros Ágota triplájával a második negyed felénél meglépett 9 pontra Akadémiánk csapata, majd Halmágyi Kitti duplájával 10 pont fölé kúszott a különbség. Varga Boglárka szépített, a pécsiek közül ekkor már három játékos is két személyi hibával rendelkezett, Seres Éva időt kért 3 és fél perccel a félidő vége előtt. Halmágyi Kitti megszerezte harmadik személyi hibáját, így őt lecserélte Szentpáli Gergő. Janzsó Alíz 11. pontja után, 18 másodperccel a félidő vége előtt időt kért trénerünk, de az eredmény már nem változott (36-29).

Fontos soproni pontokkal indult a második félidő, amire kiszorított helyzetből érkezett Bojtár Bettina válasza, így nem tudott egyenlíteni a Sopron. Záporoztak a hárompontosok: Mészáros Ágota egymás utáni két hárompontos kísérlete is sikeres volt, ezzel 4/4 volt a távoli kísérletei aránya, Csirke Petra mellett soproni oldalon Szikszai Franciska szerezte meg első hármasát a találkozón. Török Arina pillanatai következtek: kétszer is betalált a palánk alól. Salamon Réka hárompontosával ért véget a harmadik negyed (57-49). Janzsó Alíz mindkét palánk alatt remekelt a záró játékrészben, feljött a Sopron 3 pontra, Szentpáli Gergő időt kért. Már csak egy pont volt az előnyünk, amikor Török Arina pontokat, csapatunk pedig labdát szerzett, Bojtár Bettina értékesítette büntetőit. 3 és fél perccel a bajnoki döntő lefújása előtt csapat technikai hibát kapott a Sopron, nem tudtuk értékesíteni a büntetőt, de Halmágyi Kitti pontjaival ismét lépéselőnybe kerültünk. Salamon Réka hárompontosára a meccs legjobb hazai játékosa, Mészáros Ágota válaszolt. 2 perccel az aranycsata vége előtt érezhető volt a pályán is a feszültség és a tét, mindkét oldalon eladott labdák miatt nem sikerült a pontszerzés. 48 másodperccel a vége előtt átvette a vezetést a Sopron, Szentpáli Gergő kikérte második idejét, ezt követően pedig Seres Éva is fontos tanácsokkal látta el együttesét. 18 másodperccel a meccs vége előtt Mészáros Ágota hibáját követően Salamon Réka értékesítette két büntetőjét, így 3 pontra volt szüksége a Pécsnek a hosszabbításhoz. 11 másodperccel a finálé lebújása előtt Szikszai Franciska szerezte meg a torna utolsó pontját, ezzel bajnok lett a Sopron.

NKA Pécs/A – Darazsak Sportakadémia/A  68-72 (17-14, 19-15, 21-20, 11-23)

NKA Pécs/A: Bojtár Bettina 6, Gréts Dalma 8, Mészáros Ágota 20/12, Halmágyi Kitti 11/3, Török Arina 14. Csere: Ikládi Anna, Kecsmárik Olívia 2, Puskás Lili 2, Csirke Petra 3/3, Babovics Anja 2.

Darazsak Sportakadémia/A: Pásztor Kata 6/3, Janzsó Alíz 19, Salamon Réka 14/6, Szikszai Franciska 16/3, Plangár Réka 7. Csere: Varga Boglárka 8/3, Völgyi Lili, Kovács Viktória 2, Horváth Hanna.

Szentpáli Gergő (NKA Pécs/A):- Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült megkoronáznunk ezt a szezont a bajnoki címmel, a végjátékban rendkívül fegyelmezetlenek voltunk ma, ettől függetlenül büszke vagyok a lányokra. Gratulálok a Sopronnak!

Seres Éva (Darazsak Sportakadémia/A):- Nehéz most szavakat találni. Óriási küzdelemben jöttünk vissza a mérkőzésbe. Minden játékosomnak helyén volt a szíve, hogy meg tudtuk nyerni ezt az aranyérmet. Szeretném megköszönni az egész stábnak a bizalmat és a rengeteg munkát, ez közös siker volt.