Az utolsó pillanatig harcoltak a lányok, és végül ezüstéremmel zárták a szezont!

2022. május 08.
Az utolsó pillanatig harcoltak a lányok, és végül ezüstéremmel zárták a szezont! Nagyon közel voltak a kadett lányok az aranyéremhez az Akadémiánkon megrendezett nyolcas döntő során, de végül a Csata DSE lett a bajnok. Nagyon büszkék vagyunk a csapatunkra, mert pokoli nagy csatát vívott az ellenfeléhez, az utolsó pillanatig harcolt, s fantasztikus hangulatot varázsolt a csarnokba!

A döntőhöz illő felfokozott hangulatban, fergetegesen kezdtünk! A PTE Brass Band által is űzött közönség előtt egy-egy büntetővel indítottak a csapatok, majd Piukovits kétszer is betalált távolról, így a 4. percben már 9-3-ra vezettünk. Nem csak támadásban, védekezésben is jól muzsikáltunk, így az első játékrész végén 22-9-et mutatott az eredményjelző. Több volt, mint biztató!

A folytatásban is nagyon igyekeztek a lányok, de keményen kapaszkodott a Csata, látótávolságon belül maradtak Toman Rékáék (16. perc: 31-18). Sőt! Egyre jobban belelendült, vérszemet kapott ellenfelünk, mi pedig elveszítettük a fonalat, így a tekintélyes előnyünk a nagyszünetre majdhogynem teljesen elolvadt (34-30).

Sajnos a második félidő elején kicsit bent ragadtunk az öltőzőben, így a 22. percben egalizált a Csata DSE, sőt, 36-34-nél három büntetőt értékesített Toman Réka, amivel 3-1 után először vezetett ismét a fővárosi gárda. Izgalmasan alakult a mérkőzés ezen szakasza, hiszen egy idő után kikecmeregtünk a gödörből, Subotic hármasa, majd Szakolczi visszatett támadó lepattanója után 43-39-re vezettünk. Nagy szenvedéllyel harcoltak és védekezésben óriási energiákat mozgósítottak a lányok, akik Subotic vezérletével – aki egymaga három triplát is bevágott a harmadik negyedben – nyolcpontos előnnyel (51-43) vághattak neki a záró periódusnak.

De nem volt elég ez az előny. Óriásit harcolt ugyanis az aranyéremért a Csata DSE is, amely Toman Dóra hármasával nyitotta az utolsó tíz percet. A fővárosiak időkérése után Gábor Lili egyenlített, majd a folytatásban kőkemény triplapárbaj alakult ki, a negyed derekán ebben pedig ellenfelünk állt nyerésre (64-62). Az utolsó két percben még mindig Vladár Rózáék tartottak előrébb kettővel a nyílt sisakos, óriási küzdelemben, és látszott, hogy a végjátékban a fejben erősebb, kevesebbet hibázó csapat fogja megnyerni az aranyat.

A csatások egyik legjobbja, Toman Dóra vágott be egy hármast másfél perccel a vége előtt, Eördögh Edit pedig kénytelen volt utolsó idejét is kikérni. A hátralévő másodpercekben ugyan mindent megpróbáltunk, de nem sikerült ledolgoznunk a hátrányunkat, így végül a mínusz 18 pontról felálló Csata DSE lett a bajnok, mi pedig ezüstéremmel zártuk ezt a felejthetetlen nyolcas döntőt!

Csata DSE–NKA Pécs A 71-67 (9-22, 21-12, 13-17, 28-16)

Csata DSE: Toman R. 22/3, Vladár 12, Arnóczki 2, Gábor 20/3, Toman D 15/12. Csere: Lipcsik, Zakor, Ilyés. Vezetőedző: Tursicsné Iván Kriszta. NKA Pécs A: Küllős, Szakolczi 16/6, Rátkai 11, Piukovits 14/6, Árvai 2. Csere: Subotic 17/15, Halmágyi 5, Bercsi 2, Bikicki. Vezetőedző: Eördögh Edit.

Tursicsné Iván Kriszta: – Győztünk!

Eördögh Edit: – Egy bajnoki döntőben mindig rossz érzés kikapni, de amit ma láttam a lányoktól, arra nagyon büszke vagyok. Az utolsó pillanatig harcoltunk és küzdöttünk az aranyéremért, tizennyolc pontos előnyünknél a lányok talán el sem hitték, hogy nyerhetünk. Rengeteget dolgoztak azért az egész évben, hogy idáig eljussunk, voltak hullámvölgyek és hullámhegyek a szezonunk során, de tudom, hogy ebből a csapatból nagyon sok játékosunk a felnőtt bajnokságban fog játszani. Köszönjük az Akadémiának, hogy ilyen fantasztikus döntőt szervezett, és természetesen gratulálok ellenfelünknek az első helyezéshez!

A különdíjasok

A legtöbb gólpassz: Toman Dóra (Csata DSE).

A legtöbb lepattanó: Josepovits Kinga (Zsíros Akadémia Kőbánya).

A legtöbb dobott pont: Albert Szidónia (DVTK Akadémia).

A torna All Star csapata: Toman Dóra (Csata DSE), Rátkai Eszter (NKA Pécs), Kókai Patrícia (Darazsak Sportakadémia), Albert Szidónia (DVTK Akadémia), Vladár Róza (Csata DSE).

A döntő legértékesebb játékosa (MVP): Gábor Lili (Csata DSE).