Az U12-es lányok és a fiúk is elkezdték a döntőt

2015. május 22.
Az U12-es lányok és a fiúk is elkezdték a döntőt A gyermek lány csapat 58-40-re nyert a Ziccert Fehértigrisek ellen, a fiúk a tavalyi bajnok Vásárhelyi Rakétáktól 75-61-es vereséget szenvedtek az országos döntő nyitónapján.
Országos Fiú és Vegyes Jamboree

május 22., Pécs, Gandhi Gimnázium sportcsarnoka

Vásárhelyi Rakéták – Kosárlabda Akadémia Pécs 75-61 (19-18, 30-17, 15-20, 11-6)

Kosárlabda Akadémia Pécs: Kovács 5, Warta 5, Bozsér 3, Csonka 4, Pifkó 10, Rátgéber 6, Merkl, Schrem 3, Csernus 22, Staubach 3, Hidegkuti 1, Orosz

Szentpáli Gergő: „A második negyedben túl nagy előnyhöz juttattuk ellenfelünket, amit a második félidőben már nem sikerült ledolgoznunk. A vereség ellenére nem lehetünk elégedetlenek, egy jó, küzdős, tanulságos mérkőzést játszottunk a tavalyi bajnok ellen. Megyünk tovább, holnap javítunk!!”
Edzők: Szentpáli Gergő, Fülöp András

Országos Leány Jamboree

május 22., Budapest

Kosárlabda Akadémia Pécs-Ziccer Fehértigrisek 58-40 ( 13-8, 16+4-14+4, 6-7, 19-7)

Legjobb pécsi dobók: Habling 27, Drávecz 12, Vajdics V. 4, Heckenberger 3, Laczkó 3.

Bekk Zsanett: Fizikálisan erősebbek voltunk, és ez mentett meg minket. Nagyon gyengén kezdtük a döntő első mérkőzését. Este alszunk egy jót, és remélem, holnapra összekapjuk magunkat és megmutatjuk, miért is vagyunk a legjobb 8 csapat között!

Edzők: Bekk Zsanett, Csicsók Emese