Bajnok a junior csapatunk, óriási szívvel küzdöttek a lányok az aranyért!

2024. április 21.
Bajnok a junior csapatunk, óriási szívvel küzdöttek a lányok az aranyért! Óriási élményben volt része annak, aki ma délután kilátogatott az NKA Arénába a Nemzeti Leány Junior Bajnokság Döntőjének aranycsatájára, amelyen hatalmas szívvel játszva, majd hatalmasat fordítva Akadémiánk fiataljai legyőzték a Sopron gárdáját és megnyerték a bajnokságot. Alper Koc együttese az utolsó pillanatig küzdött a bajnoki címért, amit nagyon megérdemelten hódított el.

Nagy várakozás és izgalom előzte meg a Nemzeti Leány Junior Bajnokság Döntőjének fináléját, amelyen a Darazsak Sportakadémiával csapott össze Akadémiánk együttese az aranyéremért. Szurkolóink – hogy kifejezzék támogatásukat – feketébe öltöztek és így töltötték meg az NKA Aréna lelátóját, hogy az ezúttal „vendégként” pályára lépő Pécsnek drukkoljanak.

Toman Dóra duplája indította a finálét, majd Kókai Patrícia növelte 5-0-ra a különbséget, de Josepovits Kinga kísérletét szabálytalanul állították meg, mindkét büntetőjét értékesítette. A Pécs centere remekelt mindkét palánk alatt, Rátkai Eszter triplája hozta 1 pontra az NKA-t a Sopronhoz, amire Sinka-Pálinkás Szofi szintén hármassal válaszolt. A második negyed is Toman Dóra pontjaival indult, ezúttal büntetőkből volt sikeres. Josepovits Kinga továbbra is nagyszerűen mozgott mindkét palánk alatt, Völgyi Lili hárompontosával újra 4 ponttal vezetett a Sopron, amikor Alper Koc időt kért. Rátkai Eszter triplája 20-19-re módosította az eredményt. 3 és fél perccel a félidő vége előtt összegyűjtötte ötödik csapathibáját a Sopron, 1 perccel később Hollós Dániel időt kért. Sinka-Pálinkás Szofi triplája után Akadémiánk együttese technikai faultot kapott, Toman Dóra büntetőjével 32-23-ra módosult az eredmény.

36-24-nél kezdődött a második félidő. Kemény párharcokat hozott a harmadik negyed, kezdett rátalálni a játékára a Rátkai Eszter és Josepovits Kinga vezérletével játszó csapatunk, Hőgye Petra triplájánál szinte felrobbant az Aréna. 3 perccel a negyed vége előtt újra 5 csapathibánál járt a Sopron, bátrabban próbálkoztak távolról lányaink, ami be is jött, Rátkai Eszter harmadik triplájával 43-37-re módosult az eredmény, Hollós Dániel kért időt, hogy megpróbálja megállítani a pécsi feltámadást. 15-9-re nyerte a harmadik negyedet az ezúttal feketében játszó gárdánk, az utolsó másodpercekben a soproni Kókai Patrícia kipontozódott, így a végjátékban rá nem számíthatott Hollós Dániel. Janzsó Alíz megszerezte tizedik pontját is, 5 és fél perccel a döntő lefújása előtt 51-42-es állásnál Alper Koc kért időt, ami után 51-48-ra zárkózott csapata, a Sopron kért időt. Óriási szívvel és akarattal ment neki a Pécs az utolsó percnek, amikor a Sopron elveszítette második kiválóságát, Toman Dórát is. Rátkai Eszter büntetőjével 51-50-re jöttünk fel. 53 másodperccel a lefújás előtt Rátkai Eszter állt ismét a büntetővonalra, ezúttal mindkét büntetőt bedobta és ezzel átvettük a vezetést. Völgyi Lilitől azonban érkezett a válasz, 53-52 32 másodperccel az aranycsata vége előtt. Josepovits Kinga fokozta az izgalmakat, 53-54-re módosította az eredményt, Janzsó Alíz ugyan még egyenlített büntetőből, de ezek után jött a pécsi „csoda”, Josepovits Kinga az utolsó pillanatban betalált a palánk alól, a játékvezetők hosszasan videózták, hogy időn belül volt-e, végül úgy látták, hogy érvényes a találat, ezzel bajnok az NKA Pécs/A!

Darazsak Sportakadémia/A – NKA Pécs/A  54-56  (15-12, 21-12, 9-15, 9-17)

Darazsak Sportakadémia/A: Kókai 8/6, Toman Dóra 11, Janzsó 11, Toman Réka 5/3, Völgyi 5/3. Csere: Gergő 2, Csaplár-Nagy 2, Salamon, Szikszai 2, Sinka-Pálinkás 8/6. Edző: Hollós Dániel.

NKA Pécs/A: Josepovits 20, Hőgye 6/3, Rátkai 21/9, Szakolczi 5, Gréts 4. Csere: Bojtár, Csirke, Bercsi. Edző: Alper Koc.

Hollós Dániel: 30 percig jó ritmusban tudtunk kosárlabdázni, utána mentálisan és fizikálisan is elfáradtunk, amiből sok hibát vétettünk. Nagyon színvonalas döntőt játszottunk, gratulálok a Pécsnek, élesebb volt a végjátékban. Nagyon büszke vagyok a lányokra, mert nagyon nehéz szezonon vagyunk túl. Köszönjük az Akadémiának, a szülőknek a támogatást! Hajrá, Sopron! Hajrá, Darazsak!

Alper Koc: Egész szezonban kemény munkát végeztünk, úgy gondolom, a lányok megérdemelték a bajnoki címet. Gratulálunk a Sopronnak, ők is kiváló munkát végeztek az egész szezon során.

A hihetetlen izgalmakat és nagyon magas színvonalat hozó finálé után a díjakat Dr. Teszler Sándor, az MKOSZ elnökségi tagja mellett Sztojkovics Éva, 147-szeres válogatott, és Lukács Anikó, a Rátgéber Akadémia ügyvezetője, 50-szeres válogatott kosárlabdázó adta át a díjakat.