Bajnokverés Budapesten

2015. október 19.
Bajnokverés Budapesten Junior fiú csapatunk idegenben győzte le a címvédő MAFC-ot, junior lány csapatunk a Zsíros Akadémia ellen szerezte meg második győzelmét. A hétvégi fordulók eredményei.
2015.10.18. Budapest

Kiemelt Junior Fiú Bajnokság

MAFC-Kosárlabda Akadémia Pécs 64-67 (17-6, 13-17, 17-19, 17-25)

Kosárlabda Akadémia Pécs: Kucsora 25/6, Szavai 13, Balázs 9/6, Bíró 6/3, Benke 5/3, Bálint 4, Geiger 3/3, Soós 2, Riskó-.

Edzők: Ivica Mavrenszki, Kaltenecker András

Ivica Mavrenszki: Gratulálok a játékosaimnak! Kemény meccs volt, de egy pillanatig sem adtuk fel, 9-10 pontos hátránynál sem. Megmutattuk, hogy tudunk harcolni és jól játszani a korosztály egyik legjobb magyar csapata ellen, ez külön öröm számomra.

2015.10.18. Pécs

Serdülő Fiú Bajnokság

Kosárlabda Akadémia Pécs - Dombóvári Kosárlabda Suli 106-66 (25-20, 22-12, 23-25, 36-9)

Kezdő: Zalay Zs. 8, Séra 8, Csizmadia 4, Csernus 14, Dervalics 18.
Csere: Bánki -, Rausch 12, Söjtöri 2, Miklós 9, Gulyás 9, Balaskó 16, Rátgéber 6.

Zalay Zoltán: Lassan őröltük fel ellenfelünket, a végére alakult ki a legnagyobb különbség.

Kosárlabda Akadémia Pécs - Bajai Bácska FKE 82-65 (23-26, 23-5, 22-19, 14-15)

Kezdő: Séra -, Csernus 6, Gulyás -, Dervalics 9, Zalay 23
Csere: Rátgéber -, Csizmadia 2, Bánki -, Rausch 15, Söjtöri 6, Balaskó 21.

Edzők: Zalay Zoltán, Fülöp András, Jüngling Ákos

Zalay Zoltán: Komoly fegyvertény, hogy másodszor is legyőztük a Gyermek bajnokság 3. helyezettjét.

Kenguru Bajnokság 1. forduló "A" csoport

PVSK Jaguárok – Kosárlabda Akadémia Pécs B 24-69

l.d. : Kovács 12, Fróna 10, Tarr 10,

Kosárlabda Akadémia Pécs B - PVSK Fürgenyuszik 62-28

l.d.: Vida 26, Kovács 9, Fróna 8,

Kilián Balázs: Mindenki betartotta, amit kértem, nagyon szép teljesítmény 6 hét alatt. Szépen kezdtük a szezont, büszke vagyok a gyerekekre.

Kosárlabda Akadémia Pécs A - GYKSE Szekszárd A 78-36

l.d.: Csonka 27, Mang 10, Gál 9 , Füzesi 8, Antal 8,

PVSK Hópárducok - Kosárlabda Akadémia Pécs A 37-53

l.d.: Csonka 10, Füzesi 10, Gál 9,

Kilián Balázs: Minden edzői álmomat túlszárnyalta az első két mérkőzésünk. Maximálisan elégedett vagyok, mint csapat óriási tűzzel és figyelemmel harcoltunk. Az egyik favoritot győztük le, ezzel óriási meglepetést és szép vasárnapot teremtve magunknak. Gratulálok mindenkinek, nagyon magasra állítottuk a mércét.

Kiemelt Kadett Leány Bajnokság

Török Flóris Törekvés SE-Kosárlabda Akadémia Pécs 84-58 (18-15, 25-19, 29-10, 12-14)

Edzők: Imreh Ajtony, Bekk Zsanett

Imreh Ajtony: Soknak tűnik ez a közel 30 pontos különbség, de jelenlegi helyzetünkben ez a reális. Mégis vannak bennem pozitív képek a mérkőzésről, mert az első perctől az utolsóig mindenki küzdött, akárhány pont is volt a differencia. És ezt nagyon jó volt látni.

2015.10.17. Pécs

Kiemelt Kadett Fiú Bajnokság

Kosárlabda Akadémia Pécs - Budapesti Honvéd 72-76 (18-23, 22-24, 22-12, 10-17)

Kezdő: Vad -, Mogyorósi 9, Erdei 21, Kovacsics 21, Fekete 9
Csere: Szentpáli 7, Varga D. 3, Tóth B. 2, Tóth R. -.

Zalay Zoltán: Közel voltunk, de nem sikerült. Kár az első félidő frusztráltsága miatt, ugyanakkor nagy dicséret a harmadik, negyedik negyedért. Volt tartásunk, megyünk tovább.

2015.10.17, Pécs

Regionális Kadett Fiú Bajnokság

Kosárlabda Akadémia Pécs "B" - ZTE KK "B" 50-68

Dobók: Kiticsics 19, Rausch 10, Horváth 8, Benics 4, Albrecht 4, Tóth N. 3, Flódung 2, Scherer, Tóth M., Papp, Gergely, Fazekas

Edzők: Zalay Zoltán, Németh Károly, Rausch Gergő

2015.10.17., Baja

Tini Leány Bajnokság, 1. forduló

Baja NKK – Kosárlabda Akadémia Pécs 83-55 (31-16, 15-10, 20-16, 17-13)

Heckenberger, Laczkó 4, Habling 12, Molnár 2, Heinek, Dely 3, Vajdics V. 3, Vajdics P. 1, Lauer 6, Szamosi, Drávecz 16, Koltai 8, Kiss V.

Kosárlabda Akadémia Pécs – Atomerőmű KSC Szekszárd 37-68 (8-16, 8-21, 11-15, 10-16)
Heckenberger 2, Laczkó , Habling 18, Molnár 2, Heinek 1, Dely, Vajdics V. Vajdics P. 1, Lauer 3, Szamosi, Drávecz 4, Koltai 6, Kiss V.

Edzők: Bekk Zsanett, Várhalmi-Hujber Éva

Bekk Zsanett: A pozitívum, hogy a tavalyi évhez képest sokkal nagyobb ritmusban és sebességben tudunk játszani. Amit hiányolok, hogy ezt két meccs erejéig még nem bírjuk! Mentálisan sokat kell még fejlődnünk, hogy a legjobb csapatokkal fel tudjuk venni a versenyt.

2015.10.17. Szekszárd

Serdülő Fiú Bajnokság, 2. forduló

Kosárlabda Akadémia Pécs B-Marcali Vse 87-35 (13-19; 27-0; 18-8; 29-8)

Alisca Sólymok Szekszárd- Kosárlabda Akadémia Pécs B 46-71 (12-20;14-20;10-18;10-13)

Edzők: Kaltenecker András, Németh Konrád

Kaltenecker András: Két jó iramú mérkőzést játszottunk a hétvégén, amelyeken sikerült magabiztos győzelmet aratnunk. Gratulálok a srácoknak! Járt a fagyi:)

2015.10.17. Budapest

Kiemelt Junior Leány Bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya–PEAC-Kosárlabda Akadémia Pécs 67-75 (18-23, 20-15, 15-18, 14-19)
PEAC-Kosárlabda Akadémia Pécs: Zólyomi 12, Juhász 25, Sellei 3/3, Benke 6, Scherer 2, Szücs L. 11, Tenyér, Szeitl 16/6, Séra.

Imreh Ajtony: Nehéz mérkőzésen sikerült idegenben győznünk. Ez volt talán most a legfontosabb! Ha közhelyeket akarnék mondani, akkor azt tudnám megemlíteni, hogy nagyon sok együtt elvégzett munkára van meg szükségünk.

2015.10.15.

Kenguru Bajnokság 1. forduló "B" csoport

Kosárlabda Akadémia Pécs A-Kosárlabda Akadémia Pécs B 15-97

Hartung Anita: Az eredmény nem reális. Sok lánynak ez volt élete első kosárlabda-mérkőzése, és az ezzel járó izgulás és megilletődés jellemezte őket. Sokat kell még dolgoznunk, mind a két csapattal.