Bár sok problémával küzdött U20-as fiú csapatunk, így is magabiztosan nyert Székesfehérváron

2024. február 11.
Bár sok problémával küzdött U20-as fiú csapatunk, így is magabiztosan nyert Székesfehérváron Sérülések miatt nem volt optimális U20-as fiú csapatunk rotációja, akik azonban pályára tudtak lépni, kitettek magukért, nagyot küzdöttek, ennek köszönhetően 87-56-ra legyőzték idegenben az Alba Fehérvár együttesét.

Nagyot dolgoztak a fiúk a székesfehérvári mérkőzésen, aminek meg is lett az eredménye. Az elejétől kezdve kézben tartották a bajnokit, s bár akadtak kisebb hullámvölgyek, folyamatosan növelték az előnyüket: a nagyszünetben 8 ponttal (35-43), az utolsó negyed előtt viszont már 18-cal vezettünk (47-65), s végül 87-56-os győzelmet arattunk.

Csapatunkban Kelemen Benjámin dupla-duplázott, 18 pontja mellett 14 lepattanót is szerzett.

Akadémiánk U20-as együttese 20 fordulót követően 19 győzelemmel és 1 vereséggel áll a tabella elején, a második DEAC KA U20 mérlege 15/5, a harmadik Budapesti Honvéd SE U20-é pedig 14/6.

Berkics Bence: – Gratulálok a srácoknak a győzelemhez! Sérülések miatt sajnos szűkös rotációval kellett lejátszanunk ezt a mai mérkőzést, néhány játékosnak nem a megszokott posztján kellett szerepelnie, ennek megfelelően hullámzó volt a játékunk. Szerencsére a küzdésre és az akaratra ma sem lehetett panasz, így a végére sikerült sima győzelmet aratnunk, helyenként nagyon szép megoldásokkal. További sok sikert kívánok az Albának!

Alba Fehérvár U20–NKA Universitas Pécs U20 56-87 (14-20, 21-23, 12-22, 9-22)

NKA Universitas Pécs U20: Rátgéber T. 18, Bolyos M. 13/6, Bor 15, Füzesi 11/6, Kelemen 18. Csere: Antal D. 7/3, Zalay B., Korszunszkij 5/3, Bánfi. Vezetőedző: Berkics Bence.