Be voltunk oltva tripla ellen, de így is győztünk

2020. október 11.
Be voltunk oltva tripla ellen, de így is győztünk Második bajnokiját is megnyerte Akadémiánk U20-as fiú csapata az NB I. B Piros csoportban: az utolsó negyed döntött a javunkra.

Az első negyedet a vendégek nyerték öt ponttal, de a nagyszünetre már ledolgoztuk a hátrányunkat kezdődhetett minden elölről. A harmadik játékrészt szűken a miénk volt, hogy aztán az utolsó döntsön a mérkőzésről: ebben a tíz percben pedig mindössze nyolc pontot engedélyeztünk ellenfelünknek. Az biztos, hogy sokkal könnyebb dolgunk lett volna, ha távolról nem célzunk ilyen rosszul: a harminckét kísérletből mindössze kettő (!) talált a gyűrűbe, ami hat százalékos hatékonyság…

Csapatunkban Schmera Gergely nyújtotta a legjobb teljesítményt, huszonkét perc alatt dupla-duplázott, 12 pont és 15 lepattanó fűződött a nevéhez.

Sértő Ádám: – Gratulálok a srácoknak a győzelemhez! Hibával dúsított mérkőzés volt, rossz dobóformával és sok rossz döntéssel, de örömteli, hogy ennek ellenére nyerni tudtunk. Sok sikert kívánok az ellenfélnek a továbbiakban!

Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs U20–Príma BDSE Basket U20 66-59 (17-22, 19-14, 17-15, 13-8)

Férfi NB I. B Piros csoport, U20. Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs U20: Váits 2, Bálint B. 6, Molnár 10, Fekete 2, Dobrijevic 6. Csere: Meszlényi 7, Schmera 12, Séra 4, Kazy 10/6, Neorcic 4, Pifkó 3. Vezetőedző: Sértő Ádám.