Behúztuk a dombóvári bajnokit is

2019. december 05.
Behúztuk a dombóvári bajnokit is Tizenegyedik győzelménél tart junior fiú csapatunk, amely a Dombóvári Kosársuli KE otthonában ragyogó első félidőt produkált, s végül tíz ponttal nyert.
Húsz perc alatt eldöntött mindent Kmézics Zorán együttese dombóvári bajnokiján – s így is van ez rendjén. Az első negyedet csak három ponttal nyerte meg Akadémiánk csapata, a másodikat azonban kereken hússzal, így a nagyszünetben már óriási volt a különbség. A folytatásban a házigazdák faragni tudtak hátrányukból, de a győzelmünk abszolút nem forgott veszélyben.
Csapatunkban Hiezl Bálint kiváló teljesítményt nyújtott, úgy dobott 17 pontot, hogy mindössze egyetlen büntetőt hibázott el – emellett pedig leszedett 8 lepattanót, köztük 5 támadót, volt 6 kiharcolt faultja és 2 gólpassza. Hasonló mutatókkal zárt James Ugochukwu is, aki 14 pontját hibátlan dobószázalékkal produkálta, s ehhez hozzátett 9 lepattanót.
Kmézics Zorán: – A győzelem és a sikerélmény megvolt, mindenkinek tudtam játéklehetőséget adni ezen a mérkőzésen. A hozzáállásunk nagyon jó volt, mondjuk ezzel sosincs probléma ennél a csapatnál, amit jelez, hogy negyvenhárom lepattanóval zártuk a találkozót. Sajnos elég pontatlanok voltunk, sok volt az eladott labdánk, továbbá nem dobtunk jó százalékkal, ezen mindenképpen dolgoznunk kell.

Dombóvári Kosársuli KE–Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs 57-67 (14-17, 7-27, 16-15, 20-8)
Junior fiú bajnokság, 1. forduló. Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs: Borsos 2, Kazy 13/6, Staubach 3/3, Balaskó 8/3, Ugochukwu 14. Csere: Rátgéber 6/6, Hiezl 17, Zalay, Séra 4, Rákosi. Vezetőedző: Kmézics Zorán.