Bronzérmesek lettek a serdülő fiúk a roppant színvonalas Cedevita Kupán!

2022. március 27.
Bronzérmesek lettek a serdülő fiúk a roppant színvonalas Cedevita Kupán! A harmadik helyért lejátszott mérkőzésen Akadémiánk U13-as fiú csapata legyőzte a szlovén Cedevita Olimpiját, s ezzel bronzérmet szerzett a Zágrábban megrendezett nemzetközi tornán, a Cedevita Kupán!

Miután a csoportkör első mérkőzésén kikaptunk a Crvena Zvezdától, hiába vertük meg a folytatásban a Cedevita Juniort és a Splitet is, a lebonyolítás miatt nem játszhattunk döntőt a Cedevita Kupán. A fiúk viszont nagyon fogadkoztak, hogy ha nem küzdhetnek az első helyért, a bronzérmet mindenképpen megszerzik!

Így is tettek! A szlovén Cedevita Olimpija elleni mérkőzés nagy csatát hozott, ahogy az egy bronzmeccshez illik. Az első két negyedet megnyertük, ennek köszönhetően a nagyszünetben 11 ponttal vezettünk (54-43). A harmadik felvonásban ugyan faragott hátrányából ellenfelünk, de a győzelmünk nem került veszélybe: végül 92-80-ra nyertünk, s ezzel megszereztük a harmadik helyet a nívós nemzetközi tornán!

Moosz Milán: – Magas színvonalú meccs volt, amit végig kézben tartottunk, a két hullámvölgyből pedig sikeresen kijöttünk. Igen nagynevű klubok utánpótlás csapatait előztük meg, hiányérzetem egyedül a lebonyolítás miatt van, hiszen ha nem kerülünk egy csoportba a mezőny legerősebb résztvevőjével, a Zvezdával, minden bizonnyal velük játsszuk a döntőt, ott pedig véleményem szerint meglepetést tudtunk volna okozni. Nekünk hozzájuk kell mérni magunkat!

NKA Pécs–Cedevita Olimpija 92-80 (29-20, 25-23, 17-20, 21-17)

NKA Pécs: Gurzó 24, Dross 19/6, Marokházi 17, Inalegwu 12, Fekete 11, Gáspár 7, Vajas 2, Bakai, Tószegi, Radnóti, Bohner, Kiss-Kende. Vezetőedző: Moosz Milán.

A Cedevita Kupa végeredménye: 1. Crvena Zvezda, 2. Zadar, 3. NKA Pécs, 4. Cedevita Olimpija, 5. Cedevita Junior, 6. Cibona Zagreb, 7. Igokea, 8. Split.

A torna All Star csapatába beválasztották Gurzó Róbertet, aki kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott a négy mérkőzésen, ráadásul akkor hozott extrát, amikor a legjobban kellett: a bronzmeccsen!