Bronzért játszik a Rátgéber Akadémia

2015. április 18.
Bronzért játszik a Rátgéber Akadémia Pongó Marci 39 pontja is kevés volt a győzelemhez,a pihentebb Vasas érvényesíteni tudta magassági fölényét, és 90-73-ra nyerve döntőbe jutott. A Pécs a Körmenddel játszik 13 órától a bronzért.
Pongó Marcell kosarával indult a második elődöntő, majd 6 Vasas-pont következett. Osiyemi Adebayo szépen oldotta meg feladatát a tornyok között, Pongó pedig egyenlített duplájával (6-6). A pécsiek centere viszont ma is hamar összeszedte második faultját, így Kozári jött a helyére. Pongó Marci triplájával vezetést szerzett a Rátgéber Akadémia (8-9), a Vasas azonban 6-0-s sorozatot vert a következő percekben a Pécsre (14-9). 16-13-ra zárkózott a hazai csapat a Kucsora-Pongó duó jóvoltából, ám a negyed vége a Vasasnak sikerült jobban, Kozma triplájával és Munanga kettesével 21-13-ra vezettek.

A második negyed elejét is a fővárosi gárda kapta el jobban, Nsimba révén 28-15-re elhúztak, a pécsieknél viszont visszaállt Osiyemi és a padról Balázs Bodó is új energiákat hozott a pályára. 28-19-nél Saeed Armaghani kért időt, csapata pedig ismét 10 pont fölé tornázta a különbséget (32-19). Újabb jó pécsi periódus következett, Osiyemi Adebayo kosarával pedig 34-25-ra zárkózott a Rátgéber Akadémia. Ivica Mavrenszki időkérése után a fantasztikusan játszó Pongó középtávolijával lopta közelebb csapatát (34-27). Munanga sportszerűtlen faultja után tovább zárkózhatott volna a Pécs, de Kozári büntetői kimaradtak. Pongó viszont megállíthatatlan volt, újabb hármast szórt, mellyel egy perccel a félidő előtt 5 pontra zárkóztatta csapatát (36-31). Pongó ellen szabálytalankodott a Vasas, ő pedig pontos volt a büntetővonalról is. Völgyi könnyű kosarat szerzett, Pongó Marciban viszont volt még egy tripla az első félidőre! Ezzel mindössze két pontra csökkent a Kosárlabda Akadémia Pécs hátránya a nagyszünetre (38-36).

Pongó ott folytatta a második félidőt, ahogy abbahagyta, minden Vasas-pontra volt válasza (42-40). Kozma triplájával alakított ki 5 pontos előnyt, Kozári viszont gyönyörű asszisztot kapott a palánk alatt, és gólra váltotta (45-42). Ennél közelebb azonban nem jutott a Pécs, Munanga és Baros vezetésével 15-0-s rohammal 60-42-re módosították az eredményt Saeed Armaghani tanítványai. A negyed végén Pongó még értékesített két büntetőt, de Kozma is megszerezte harmadik tripláját (63-44). Ebben a játékrészben a Pécs csak 8 pontig jutott, míg a Vasas 25 pontot ért el, a 28 pontos Pongóra ott négy 10 pont feletti játékos jutott, és 20-szal több lepattanót szedtek le a komoly magassági fölényben lévő pasarétiek.

A 19 pontos különbség ellenére sem adta fel a házigazda Rátgéber Akadémia, Kucsora és Nsimba sportszerűtlen hibája után Pongó is hibátlanul büntetőzött, utóbbi pedig újabb triplát is szerzett (63-51). Pongó Marci továbbra is a csapat szíve volt, ám 12 pontnál beljebb már tripláival sem került a Pécs, mivel a túloldalon Kozma és Rudner is veszélyes volt távolról, Pongóhoz pedig nem csatlakozott még egy olyan vezéregyéniség, aki pontjaival és védekezésével mindkét irányban segítette volna a csapatot. A fordításra tehát már nem volt esélye Ivica Mavrenszki tegnap hosszabbítást játszó, egyre fáradtabb együttesének, a mérkőzés végén pedig már mindkét edző pihentette legjobbjait. Pongó Marcell 39 pontig jutott, míg a túloldalon Kozma volt a legeredményesebb 16 ponttal. A végeredmény 90-73 lett a Vasas javára, így a fővárosiak döntőt játszanak holnap a MAFC-cal, míg a pécsiek a bronzéremért küzdhetnek a Körmenddel.

Vasas Akadémia- Kosárlabda Akadémia Pécs „A” 90-73 (21-13, 17-23, 25-8, 27-29)
Kosárlabda Akadémia Pécs „A”: Pongó 39/18, Kucsora 8, Czimer 2, Tálos -, Osiyemi 10 cserék: Balázs 8, Soós -, Bíró 2, Mogyorósi -, Szavai-, Riskó 2, Kozári 2.
Edzők: Ivica Mavrenszki, Jágity Csaba

Vasas Akadémia: Nshimba 8, Boros 10/3, Kiss 8, Völgyi 12, Szanthoffer 4 cserék: Munanga 15, Kozma 16/12, Steier 2, Keul 2, Ondima 3, Rudner 10/3.
Edző Saeed Armaghani

Ivica Mavrenszki: Elveszítettük a mérkőzést, de nem játszottunk rosszul. Viszont a Vasas ellen ennél sokkal jobban, keményebben kellett volna játszani a győzelemhez. De nem vagyok elégedetlen, innentől a holnapi mérkőzésre és a bronzéremre kell koncentrálnunk.

Saeed Armaghani: Úgy gondolom, a Pécs egy kiváló csapat és nagyon jó kosárlabdát játszik. Ez a mérkőzés egy nyílt sisakos küzdelem volt sportszerű játékkal. Talán azért fordult a javunkra, mert mi az előző találkozókon jobban tudtuk pihentetni a kulcsjátékosainkat, a Pécsnél viszont hamarabb elfáradtak a kulcsjátékosok. De le a kalappal a pécsiek előtt! Gratulálok Pongó Marcellnek is, nagyon szépen kosárlabdázott, de nem lehet elvárni egy játékostól, hogy 4-5 mérkőzésen keresztül 40 percen át ilyen tempóban és minőségben kosárlabdázzon.