Csak fellángolásaink voltak, ez pedig most kevés volt

2022. május 14.
Csak fellángolásaink voltak, ez pedig most kevés volt Nem tudta megnyerni felnőtt férfi csapatunk a bronzcsata első felvonását: a Vasas elleni hazai mérkőzésen nem játszottunk jól, nem találtuk a ritmust, és végül 78-71-es vereséget szenvedtünk. Szerdán nyernünk kell idegenben!

A kadett fiúk gyönyörű győzelme után nagyon bíztunk benne, hogy ez most a mi napunk lesz! Nem kérdés, hazai pályán a Vasas ellen jó esélyünk volt a sikerre, persze mindenki tisztában volt vele, ahogy eddig, úgy majd ezen a meccsen is vért kell izzadni a győzelemért.

Sokat is tettünk érte, de nem eleget. Az első negyedben akadozott a játékunk, mindössze 13 pontig jutottunk, a másodikban viszont hatékonyabban támadtunk, más kérdés, hogy védekezésben nem voltunk elég stabilak. A nagyszünetben így 37-35-ös hátrányban voltunk, vagyis semmi sem dőlt el.

Egy jó második félidővel meglesz a várva várt győzelem, gondoltuk, s a harmadik negyedben látottak csak erősítették a reményeinket. Bár nem játszottunk fergetegesen, de azért lépésről lépésre haladtunk előre, s az utolsó felvonás előtt már mi vezettünk 4 ponttal (59-55). Ekkor kellett volna jönnie a mindent elsöprő hajrának – de ezúttal nem jött. Pontosabban: nem tőlünk jött. A Vasas ugyanis megérezte a vérszagot, pillanatok alatt kaptunk 8 pontot, s máris 59-63 állt az eredményjelzőn. Kocsis Zalán ugyan hamar válaszolt egy triplával és egy duplával, de a vendégeknél Sólyom Botondnak – a mi szempontunkból – a legrosszabbkor sült el a keze: a záró negyedben, vagyis a legfontosabb pillanatokban négy hármast dobott! Elsősorban ennek köszönhetően állandósult a vendégek néhány pontos vezetése, amit aztán taktikus játékkal meg is őriztek a meccs végéig.

Ivica Mavrenski: – Gratulálok a Vasasnak a győzelemhez! Mi játszani jöttünk, ők győzni. Nem tudtuk kontrollálni a mérkőzést, csak fellángolásaink voltak, rövid ideig tudtunk csak vezetni. Rengeteg hibával játszottunk az utolsó negyedben, így nem maradt esélyünk nyerni. Szerdán folytatódik a párharc.

Evangelos Ziagkos: – Néha úgy érzem, miközben nézem ezeket a srácokat, hogy nagyobb a szívük, mint a magyar borvidék. Ez nem az első, nem a második, nem a harmadik olyan meccs, amikor hiányoznak kulcsjátékosaink, de azok, akik a padról jönnek, bírják a terhelést és a vállukra veszik a csapatot. Ez a Vasas-mentalitás! Ma keményen, de okosan játszottunk. Sajnos nem élvezhetjük maradéktalanul a győzelmünket, mert elvesztettük Medve Mátét, Moravcsik Áront, Radics Gerzsont, Kelenföldi Domát, és ma este még Bagó Martint is. Ennek ellenére sosem adjuk fel, harcolni fogunk a végsőkig a maradék egészséges játékosainkkal.

A két győzelemig tartó párharcban 1-0-ra a Vasas vezet. A második meccsre május 18-án, szerdán 18 órakor kerül sor a Vasas otthonában.

NKA Pécs–Vasas Akadémia 71-78 (13-15, 22-22, 24-18, 12-23)

NKA Pécs: Lados 7, Meszlényi, Benke 18/6, Rátvay 6, Djordjevic 17/9. Csere: Scherer 6, Kocsis 7/3, Váits 6/6, Kollár 2, Herger 2, Molnár. Vezetőedző: Ivica Mavrenski. Vasas Akadémia: Dormán 4, Farkas 12/12, Boros 10/3, Bagó 6, Kerkai. Csere: Sólyom 19/15, Kelemen, Andrássy 15, Barócsi 12/6, Lakatos. Vezetőedző: Evangelos Ziagkos.