Csak magunknak köszönhetjük ezt a fájó pofont!

2021. február 14.
Csak magunknak köszönhetjük ezt a fájó pofont! Nincs mit szépíteni, ezt a bajnokit meg kellett volna nyerni: a tabella utolsó helyezettjét, a sereghajtó MTK-t fogadta ugyanis NB I. B Piros csoportos férfi csapatunk. Tizenhét pontos vereség lett belőle…

Olyan jó lett volna, ha végre úgy kezdünk egy mérkőzést, ahogy hazai pályán illik: nagy tempóban, nekirontva az ellenfélnek, hogy percek alatt világos legyen a számára, nincs itt semmi keresnivalója, alul fog maradni. De most sem így tettük, aminek aztán ugyanaz lett az eredménye, mint a korábbi meccseinken, a vendégek megérezték a vérszagot…

Egész egyszerűen képtelenek voltunk azon a magas fordulatszámon pörögni, amit garantáltan nem bírtak volna a tabella utolsó helyén szerénykedő vendégek, akik sokkal kevesebbet edzenek nálunk. A nekik megfelelő ritmusban csordogált a mérkőzés, ennek köszönhetően a második negyedben már 9 ponttal is vezettek (20-29). Ekkor azonban megráztuk magunkat, jött egy-két gyors akció, 30-30-nál Benke duplájával utolértük őket, majd a plusz egy büntetőnek köszönhetően már vezettünk is.

A nagyszünetben, látva a 35-35-ös eredményt, joggal bíztunk abban, hogy a folytatásban átvágtatunk az MTK-n. Nem jött össze.

Pedig volt rá sanszunk, hiszen a harmadik negyed közepén 50-43-ra vezettünk, de aztán megint jöttek a hibák, a figyelmetlenségek, és elillant az előny. Innentől kezdve pedig már minden az ellenfelünk szájíze szerint alakult, folyamatosan növelte előnyét az MTK, mi pedig teljesen leblokkoltunk. Semmi sem működött, eladtunk 13 labdát (a vendégek csak 5-öt), távolról 0 százalékkal dobtunk (15-ből semmi!), s jellemző volt a teljesítményünkre, hogy ellenfelünk két játékosa, Takács és Jakab kis híján annyi pontot szerzett, mint a teljes csapatunk. Nem lehetett más a vége, mint vereség.

Ivica Mavrenski: – Gratulálok az MTK-nak! Végig abban a ritmusban folyt a játék, amelyben ők szerették volna. A harmadik negyedben volt egy jó periódusunk, de semmi több, végül simán kikaptunk. Támadásban voltak a legnagyobb problémáink. Én akceptálom, hogy fiatalok vagyunk és tanulnunk kell, azt is, hogy mindenkit tisztelünk, de elvárom, hogy senkitől se féljünk, és mindig a legtöbbet adjuk ki magunkból!

Horváth Balázs: – Nekem Pécs városa mindig előkelő helyet foglal el a szívemben, hiszen itt éltem nyolc évig, itt végeztem az egyetemen és itt lett belőlem kosárlabdaedző. Sok szép sikert éltem át itt játékosként, mindig jó érzés ide visszajönni! Most voltam először a pécsi akadémián, amely minden dicséretet megérdemel: elismerésre méltó ez a komplexum, amilyen körülmények között a tehetségek dolgozhatnak a jól felkészített edzők irányításával. Öröm látni, hogy van ilyen Magyarországon. Nagyon büszke vagyok a csapatomra, hogy itt győzni tudott! A mezőnyben nekünk vannak a legszerényebb lehetőségeink, mi tudunk a legnehezebben edzeni, a tabellán sem állunk túl fényesen, mégis nyertünk. A csapatom megmutatta, hogy van tartása, hogy érdemes a fiúkkal foglalkozni. Óriási siker ez számunkra! Gratulálok a saját csapatomnak, és gratulálok a hazaiaknak is, akik nagyon fiatalon egy erős bajnokságban versenyeznek. További sok sikert kívánok az akadémistáknak!

NKA Pécs–MTK 62-79 (15-19, 20-16, 19-22, 8-22)

Férfi NB I. B Piros csoport. NKA Pécs: Lados 8, Benke 7, Scherer 9, Kocsis 9, Karavdic 16. Csere: Gáspár M. 2, Rosic, Fülöp Zs., Váits 7, Kollár 4. Vezetőedző: Ivica Mavrenski. MTK: Dobos 3, Jakab 25/9, Jilling 6/3, Takács 29, Láncos 4. Csere: Juhász 4, Farkas 3/3, Bognár 5/3, Vranek. Vezetőedző: Horváth Balázs.