« vissza a döntő oldalára

Csatáé a kadett korosztály aranyérme

Csatáé a kadett korosztály aranyérme A Csata DSE nyakába került a kadett korosztály aranyérme egy remek hangulatú, sok nagy csatát hozó, pécsi rendezésű tornán. A finálé hatalmas meccset hozott a Csata DSE és az NKA Pécs között, amelyet végül a budapestiek 71-67 arányban nyertek meg.

A döntőhöz illő felfokozott hangulatban, fergetegesen kezdett az NKA Pécs. A PTE Brass Band által is űzött közönség előtt egy-egy büntetővel indítottak a csapatok, majd Piukovits révén a házigazdák a 6,75-ön túlról kétszer is betaláltak, így a negyedik percre már 9-3-as pécsi vezetést regisztrálhattunk. Suboticék játéka nem csak védekezésben, de támadásban is nagyon rendben volt, 22-9-re nyerték az első játékrészt. A folytatásban eleinte dominálni tudtak Eördögh Edit lányai, de keményen kapaszkodott a Csata is, így látótávolságon belül maradtak Toman Rékáék (16. perc 18-31). Az egyre inkább belelendülő, vérszemet kapó és magára találó Csata majdnem eltüntette a hátrányát a félidőre (30-34).

Benn maradt még egy kicsit az öltőzőben a pécsi csapat a második félidő elején, így a 22. percben egalizált a Csata DSE, sőt 34-36-nál három büntetőt értékesített Toman Réka, amivel 3-1 óta először vezetett a fővárosi gárda. Izgalmasan alakult a mérkőzés ezen szakasza, kikecmergett a gödörből az NKA Pécs, Subotic hárompontosa, majd Szakolczi visszatett támadó lepattanója után 39-43 állt a táblán. Nagy szenvedéllyel harcoltak és védekezésben óriási energiákat mozgósítottak a pécsiek, akik Milka Subotic vezérletével - aki egymaga három triplát is bevágott a harmadik negyedben -, nyolc pontos előnnyel vághattak neki a záró periódusnak. Óriásit harcolt az aranyéremért a Csata DSE is, Toman Dóra egy hármassal nyitotta az utolsó tíz percet, teljesen nyílt volt a mérkőzés hat és fél perccel a vége előtt (55-58). A fővárosiak időkérése után Gábor Lili egyenlített, majd a folytatásban kőkemény triplapárbaj alakult ki, a negyed derekán ebben pedig a Csata állt nyerésre (64-62). Az utolsó két percben még mindig kettővel Vladár Rózáék tartottak előrébb a nyílt sisakos, óriási küzdelemben, és látszott, hogy a végjátékban a fejben erősebb, kevesebbet hibázó csapat fogja megnyerni az aranyat. A csatások egyik legjobbja, Toman Dóra vágott be egy hármast másfél perccel a vége előtt, Eördögh Edit pedig kénytelen volt utolsó idejét is kikérni. A hátralévő másodpercekben ugyan mindent megpróbáltak a pécsi lányok, de a mentálisan óriásit nyújtó, mínusz 18 pontról felálló Csata DSE lett a korosztályos bajnok.

Csata DSE – NKA Pécs 71-67 (9-22, 21-12, 13-17, 28-16)

Csata DSE: Toman R. 22/3, Vladár 12, Arnóczki 2, Gábor 20/3, Toman D 15/12. Csere: Lipcsik -, Zakor -, Ilyés -. Edző: Tursicsné Iván Kriszta

NKA Pécs: Küllős -, Szakolczi 16/6, Rátkai 11, Piukovits 14/6, Árvai 2. Csere: Subotic 17/15, Halmágyi 5, Bercsi 2, Bikicki -. Edző: Eördögh Edit

Tursicsné Iván Kriszta: Győztünk!

Eördögh Edit: Egy bajnoki döntőben mindig rossz érzés kikapni, de amit ma láttam a lányoktól, arra nagyon büszke vagyok. Az utolsó pillanatig harcoltunk és küzdöttünk az aranyéremért, tizennyolc pontos előnyünknél a lányok talán el sem hitték, hogy nyerhetünk. Rengeteget dolgoztak a lányok egész évben, hogy idáig eljussunk, voltak hullámvölgyek és hullámhegyek a szezonunk során, de tudom, hogy ebből a csapatból nagyon sok játékosunk a felnőtt bajnokságban fog játszani. Köszönjük az Akadémiának, hogy ilyen fantasztikus döntőt szervezett és természetesen gratulálok ellenfelünknek az első helyezéshez.