Csodálatos hangulatban, több mint ezer szurkoló előtt győztük le a PVSK-t!

2023. május 17.
Csodálatos hangulatban, több mint ezer szurkoló előtt győztük le a PVSK-t! Az első két negyedben izgalmas volt, a nagyszünet után pedig a szemet gyönyörködtető megoldások miatt lehetett élvezni a bajnoki döntő első felvonását, amit végül közel harminc ponttal nyert meg felnőtt férfi csapatunk a vendég PVSK ellen. Az első lépést megtettük, már csak kettő van hátra!

Bár biztosan voltak olyanok, akik nem hitték, hogy megtelik az NKA Aréna szurkolókkal a bajnoki döntő első felvonására, tele volt a csarnok, ami természetesen fantasztikus hangulattal járt. Tényleg pontosan ilyennek kell lennie egy finálénak: láthatóan nem csak a kisgyerekek szeme csillogott a páratlan élmény miatt, a felnőttek is nagyon beleélték magukat a meccsbe.

Az első két negyedben még izgalomban sem volt hiány, bizony hatalmas csata zajlott a pályán. Jobban kezdtük a döntő első felvonását, Meleg Gergő duplájával a 4. percben már 9-3-ra vezettünk, de a folytatásban megtorpantunk, elfogyott az előnyünk, a PVSK pedig átvette a vezetést. Sokat hibáztunk ebben az időszakban, ahogy a második negyed során is, ziccerek maradtak ki, labdákat adtunk el – érezhető volt, hogy nem kevés feszültség van a játékosokban. Persze hogy ne lenne feszült valaki egy bajnoki döntő kapcsán?! A nagyszünetig azért összekapták magukat a srácok, és ennek köszönhetően szolid előnnyel, 42-37-es vezetéssel mehettek pihenőre.

Ekkor még nem sokan gondolhatták azt, hogy a 25. percre gyakorlatilag eldől minden, és megnyerjük a meccset. Pedig így történt! A második félidőre ugyanis nagyon feltüzelten, nem mellesleg felszabadultan jöttek ki a fiúk a pályára, Kerpel-Fronius kiválóan diktálta a ritmust, és dobálta a pontokat, Meleg Gergő zsákolt, Kollár egy dupla után bevágott három triplát – egyszóval minden klappolt. Nem csoda, hogy tűzbe jöttek szurkolóink, óriási energia jött a lelátóról. A PVSK pedig érezhetően elfogyott, nem volt ereje ahhoz, hogy innen visszakapaszkodjon. Az utolsó negyednek 23 pontos előnnyel vágtunk neki (72-59), s bár ez is jócskán elég lett volna a győzelemhez, tovább növeltük a különbséget: a 36. percben már harminc volt közte (82-52). A döntő első meccsét végül 90-64-re nyertük meg, ami azt jelenti, hogy már csak két lépésre vagyunk a bajnoki címtől és a feljutástól – szombaton a PVSK pályáján megtehetjük a második lépést!

Ivica Mavrenski: – Gratulálok a játékosaimnak a győzelemhez! Különösen a második félidőben játszottunk jól. Továbbra is két lábbal a földön kell maradnunk, mert mi jól játszottunk, ellenfelünk nem annyira, ezért ez a különbség nem teljesen reális. Ez csak a döntő első meccse volt, a következő totálisan más lesz. Fel kell készülnünk, szombaton újra találkozunk!

Szrecsko Szekulovics: – Gratulálok az Akadémiának a győzelemhez! Mi elsősorban a harmadik negyedben nagyon gyenge produkciót nyújtottunk, szégyellem magam! Remélem, ilyen rosszul még egyszer nem tudunk játszani, mert ilyen stílussal egy döntőben nem lehet sikert elérni.

NKA Pécs–PVSK-Veolia 90-64 (16-20, 26-17, 30-12, 18-15)

Férfikosárlabda NB I. B Piros csoport, döntő, 1. mérkőzés. Pécs, NKA Aréna, 1100 néző. NKA Pécs: Kerpel-Fronius 12/3, Kollár 18/9, Benke 2, Meleg G. 15/6, Djordjevics 12/6. Csere: Meszlényi 11/3, Lados 5/3, Rátvay 4, Scherer 7, Kazy 3, Herger 1, Rátgéber T. Vezetőedző: Ivica Mavrenski. PVSK-Veolia: Takács 2, Harler 7, Molnár 8/6, Bíró O. 3/3, Horti 14. Csere: Halász 7/6, Tóth N. 9, Németh 4, Antóni 8/3, Bíró L. 2, Radó, Kalmár. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.