Csoportharmadikként folytatjuk

2019. május 24.
Csoportharmadikként folytatjuk Jó játékkal végig vezetve magabiztos győzelmet aratott a Debrecen ellen csapatunk a Nemzeti Serdülő Leány "A" Döntőn, így csoportharmadikként várhatja a folytatást.
A csütörtök esti, Vasas elleni szoros vereséggel eldőlt, hogy a Rátgéber Akadémia csoportja harmadik helyéért mérkőzhet pénteken a Nemzeti Serdülő Leány „A” Döntőn. László Anna és Balassa Kincső pontjaival indult csapatunk harmadik csoportmérkőzése. A pécsi oldalon Simon Dorottya is belelendült a pontgyártásba, László Anna újabb találatával pedig 6-13-ra vezetett a Pécs. László a továbbiakban is megállíthatatlan volt, pontjaival hamar 10 egységre nőtt a pécsi előny (9-19). A negyed végeredményét Szakács Laura állította be (10-24).

A második negyedet is az ebben a periódusban remekül lepattanózó és jó dobószázalékkal előrukkoló csapatunk kezdte jobban, Morshauzer Petra 2+1-gyével 20 pontra nőtt a differencia (13-33). Sokszor csak faultok árán tudták Kohnékat megállítani, akik jó büntetőzéssel tovább növelték előnyüket. A negyedet 8-22-es arányban nyerte a Pécs, 18-46-os vezetésnél várhattuk a félidei szünetet.

A harmadik negyed játékképe kiegyenlítettebb volt, de a debreceni kosarakra mindig volt pécsi válasz, így csapatunk megőrizte 30 pontos előnyét (32-62). Az utolsó játékrészre kissé megcsappant a lányok koncentrációja, de a fölényes győzelmet ez sem veszélyeztette, csapatunk 52-73-ra győzött és csoportharmadikként folytatja a döntőt a keresztjátékban.

Debreceni KA-Kosárlabda Akadémia Pécs 52-73 (10-24, 8-22, 14-16, 20-11)

Kosárlabda Akadémia Pécs: Morshauzer 15, László 13, Simon 13/3, Kohn 8, Jónás 7, Pusztai 4, Szűcs 3, Szieberth 2, Karácsonyi-Domány 2, Szakács 2, Fekete 2, Martin 2.

Hartung Anita: Gratulálunk a lányoknak a győzelemhez! Külön öröm, hogy mindenki pályára lépett és pontot is szerzett. Szép volt lányok!