Decemberi mérkőzés-összefoglalónk

2012. december 18.
Decemberi mérkőzés-összefoglalónk A múlt hétvégi nagy havazás miatt, sok bepótolni való mérkőzés várt a csapatainkra. A mérkőzések eredményeit az alábbi cikkben közöljük, edzői nyilatkozatokkal együtt.
December 16-án került sor az Előkészítősök 2. fordulójára, melyen 14 iskolás csapat vett részt.
Az eseményen készült fényképeket, a galériában nézhetik meg.

Az U12-es gyermek bajnokságban több csapatunk is szerepelt a hétvégén.
Eredmények:

PVSK Vadmacskák I. – Kosárlabda Akadémia Pécsi Baglyok 30-35 (6-17, 6-2, 2-4, 4-8, 12-4)
Csapat: Juhász -, Bilibók 4, Rausch 1, Papp K. 4, Horváth 14, Schrerer 1, Papp B. 4, Gergely -, Benics 1, Pasitka 1, Fazekas -, Mogyorósi 5.
Edzők: Zalay Zoltán, Eller Balázs.

Kosárlabda Akadémia Pécsi Farkasok – Kosárlabda Akadémia Pécsi Pandák 56-18 (10-4, 20-3, 6-3, 8-2, 12-6)
Csapat: Vad 4, Séra -, Kiticsics 7, Zalay 9, Csonka 2, Magari 4, Hegedűs -, Szentpáli 3, Várbíró 17, Révész -, Perlaki 4, Herger 6, Tar -.
Farkasok edzője: Szentpáli Gergő
Pandák edzője: Füzesi Gábor

Kosárlabda Akadémia Kozármisleny – Gyakorlós Csibék 52-60
Dobók: Szurovka Merci 4, Csernus Bálint 2, Jáni Johanna 3, Szekeres-Kovács Vera 5, Bauer Brúnó 8, Hencz Zsolt 7, Cserti-Csapó Bendegúz 4, Grósz Márk 6, Nemes Bence 2, Söjtöri Gábor 9,Pápai Roland 1.
Edzők: Kaltenecker András, Fülöp András.

Egy nagyon izgalmas mérkőzésen két Akadémiás csapatunk csapott össze, ahol a félidei büntetődobások döntöttek. Ezúttal a Kozármislenyi csapat javára.

Kosárlabda Akadémia Csokonai - Kosárlabda Akadémia Kozármisleny 42-42 ( félidőben dobott több büntetővel nyert a Kozármisleny)
Edzők (Kozármisleny): Kaltenecker András, Fülöp András
Edző (Csokonai): Märcz Péter
Csokonai legjobb dobói: Hegedűs Rebeka 19, Sági Alexandra 5, Bősz Hann4, Farkas Jázmin 4, Joszt
Csenge 4, Keszthelyi Norbert 3, Búzási Dorina 2, Polgár Dávid 1.

Märcz: Mindkét mérkőzésen nagyot küzdöttünk. Voltak jó és kevésbé jó periódusok egy-egy mérkőzésen belül is. A dobóhelyzeteket is kialakítottuk megfelelő számban, de azok értékesítését sajnos nem mindig tudtuk jól megoldani. Gratulálok a csapatomnak, mert úgy érzem játékban és taktikailag is fejlődtünk.”

Kaltenecker: „Gyermek Bajnokságban, sikerült megszerezni második győzelmünket. A verseny kiírásnak köszönhetően egy döntetlen mérkőzést nyertünk meg szerencsés módon, ugyanis a félidei büntető dobásoknál kettővel többet tudtunk értékesíteni, mint ellenfelünk.
A jövőre nézve biztató, hogy mindkét meccsen jobban játszottunk, mint az előző fordulóban, úgy érzem jó úton haladunk a jövő évi céljaink eléréséhez.”

Szigetvári csapatunk is pályára lépett a hétvégén.

Kosárlabda Akadémia Szigetvár – Siófoki Kosársuli 27-47 (0:9,4:16,13:5,8:14)

PVSK Vadmacskák - Kosárlabda Akadémia Szigetvár 39-50
Edző: Delibeli Ilona

Delibeli: „Elégedett vagyok a lányok teljesítményével, a második félidőt megnyertük az igen erős Siófok ellen. Büntető dobásaink nagyon gyengék, megfelelő koncentrálással gyakorlással, fejleszteni kell! Gratulálok a Vadmacskák 2. félidei teljesítményéhez. Megköszönöm Tiszay Lacinak sportszerű hozzáállását, kipontozott játékosomat pótolhattam!

Folytassuk beszámolónkat a serdülő lányok bajnokságával, ahol „A” és „B” csapatunk is egyaránt szerepel.
Az „A” csapat Kaposvárra utazott, ahol a helyiekkel és a Szeged csapatával mérték össze tudásukat.
A lányok újabb két győzelmet zsebelhettek be.

Kosárlabda Akadémia Pécs /A – Szeged KE „B”    102-26 (31-3, 30-5, 29-10, 12-8)
Csapat: Tóth 6, Rauch 14, Krikler 14, Gergely 6, Séra 12 cs. Kóbor 6
Peti 10, Függ 13, Fábián 4, Bognár -, Juhász 15 cs. Mándi 4.

Mágusok Kaposvár - Kosárlabda Akadémia Pécs/A    64-70 (15-22, 18-17, 16-23, 16-7)
Csapat: Tóth -, Rauch 12, Krikler 6, Gergely 6, Séra 13 cs. Kóbor -
Peti 6, Függ 6, Fábián 5, Bognár 3, Juhász 11 cs. Csapliczky 2.
Edzők: Imreh Ajtony, Gyenizse Áron.

A „B” csapatunk ismét Komlón lépett pályára, ahol elsőként a Sopron/C csapata volt az ellenfél.

Kosárlabda Akadémia Pécs/B - Soproni Darazsak Akadémia/C   41-63(2-18,15-14,11-13,13-18)
Legjobb dobók: Horváth Zs. 12p, Gerner A. 4p, Sajti K. 5p, Tóth V. 8p., Szárnyas B. 5p.

Komlói Bányász SK - Kosárlabda Akadémia Pécs/B   64-77 (10-26,24-14,18-20,12-17)
Dobók: Tóth V 4p, Herr K 10p, Mühl K 14p, Tóth K 6p, Szárnyas B 6p, Horváth Zs 13p.
Edzők: Bekk Zsanett, Ádám Csilla.

Bekk: „Elégedetten zárhatjuk a 2012-es évet. A Sopronnal egy nagyon izgalmas mérkőzést tudtunk játszani, és egy jobb első negyeddel még győzelmet is hozhattunk volna. Támadójátékunkban rengeteget fejlődtünk, védekezésben viszont van még mit javítanunk.”

És végül következzenek a kadett korosztályban elindult „A” és „B” csapataink.
Az „A” csapatunk hazai pályán fogadta a Paks együttesét.

Kosárlabda Akadémia Pécs"A" - Atomerőmű SE 77 - 46 (14:9, 12:18, 18:12, 23:7)
Csapat: Somogyfoki 19, Tálos 10, Bíró 11, Marczi -, Kozári 11 cs.: Mogyorósi 4, Kucsora 6, Osiyemi 16, Varga, Rátgéber, Sütő, Blazsetin.
Edzők: Ivica Mavrenski, Juhász Olivér.

Mavrenski:
„Az első félidőben nem védekeztünk jól és lassan, pontatlanul támadtunk. Mindkettőn sikerült javítani a második félidőben, ez meghozta a győzelmet.”

A „B” csapatunk pénteken Szekszárdon, vasárnap Baján lépett pályára, ahol az alábbi eredmények születtek:

Szekszárdi Sólymok - Kosárlabda Akadémia Pécs"B" 27 – 61 (8-15, 12:18, 2:11, 5:17)
Dobók: Kövecs 2, Akaró 6, Galambos 10, Szavai 16, Riskó 5 cs.: Németh 4, Komlódi 9/3, Poller 2, Lajos 2, Thán 4, Kovács 1, Ács.
Edző: Juhász Olivér

Juhász: „Gratulálok a csapatnak a győzelemhez. A védekezésünkkel elégedett vagyok. Támadásban a labda nagyon lassan ért fel, hiányoztak a könnyű kosarak.”
Kosárlabda Akadémia Pécs"B" - Bajai Bácska TKE 44 - 104 (10:22, 8:25, 12:21, 14:26)
Csapat: Kövecs-, Lovász 4, Galambos 18/3, Szavai 7, Riskó-cs.: Akaró 2, Komlódi 2, Poller 8, Thán 3, Ács, Kovács, Németh.

HSA Vásárhelyi IS - Kosárlabda Akadémia Pécs"B" 108 - 58 (30:12, 31:12,24:13,23:21)
Lovász 2, Akaró 6, Komlódi-, Szavai-, Riskó 2 cs.: Kövecs 8, Németh 2, Galambos 26/3, Kovács 1, Poller 7, Ács 2, Thán 2.
Edző: Juhász Olivér.