Döntőbe jutott leány kadett csapatunk

2023. június 03.
Döntőbe jutott leány kadett csapatunk Igazi csapatmunka eredménye az, hogy Akadémiánk együttese bejutott a hazai rendezésű országos döntő fináléjába. Szentpáli Gergő tanítványai küzdelmes meccsen győzték le a Kecskeméti KA/A együttesét a szombati elődöntőben, így vasárnap 16:30-tól pécsi sikerért szurkolhatunk majd.

Kecskeméti pontokkal indult a pécsi vonatkozású elődöntő a kadett országos döntőben, amelyre büntetőkkel reagáltunk. Keményen védekezett mindkét csapat, érezhető volt az első perctől kezdve a mérkőzés tétje. 22-18-as kecskeméti vezetésnél Halmai Gábor időt kért két perccel az első negyed vége előtt. Az első játékrészben 100%-os teljesítménnyel dobta mindkét csapat a büntetőket, 24-24-es első 10 perc után folytatódhatott a mérkőzés.  A második negyedben Gréts Dalma, Halmágyi Kitti és Török Arina kosarainak köszönhetően 6 ponttal megléptünk, amit Bojtár Bettina büntetői és hárompontosa növeltek. A masszív védekezésünknek köszönhetően csak 4 perc után tudta megszerezni első pontjait a Kecskemét a második negyedben, ezt követően Szentpáli Gergő kért időt. Egyre hatékonyabb támadásokat vezetett a Kecskemét, feljött 6 pontra, így vezetőedzőnk kikérte második idejét is. Ismét fontos pécsi pillanatok következtek: Bojtár Bettina második hárompontosának és Gréts Dalma találatainak köszönhetően már 10 ponttal vezetünk, amit Halmágyi Kitti növelt 30 másodperccel az első félidő vége előtt. A kecskeméti Gergő Janka mindkét büntetőjét értékesítette, így 10 pontos pécsi vezetés mellett mehettek szünetre a felek (35-45).

Jobban kezdte a Kecskemét a második félidőt, Polyák Emili hárompontosával már 4 pontra is feljött Halmai Gábor együttese. Bagi Evelin Lara betörésével 2 pontra megközelítette a Kecskemét Akadémiánk együttesét, amire Csirke Petra két hárompontossal reagált. Kecsmárik Olívia duplájával ismét 10 pont volt az előnyünk, a Kecskemét kikérte a második félidőben az első idejét. 59-66-os állásnál vághattak neki a csapatok az utolsó 10 percnek. 7 perccel az első elődöntő vége előtt két kecskeméti játékos is sérülten hagyta el a pályát. Halmai Gábor 4 perccel a lefújás előtt időkérés során adott taktikai utasításokat csapatának a végjátékra, ekkor már 12 pont volt Szentpáli Gergő együttesének előnye. A végjátékban Csirke Petra hárompontosával és Bojtár Bettina büntetőivel eldőlt a találkozó, nagy csatát követően jutottunk a vasárnapi fináléba.

Kecskeméti KA/A - NKA Pécs/A  76-90  (24-24, 11-21, 24-21, 17-24)

Kecskeméti KA/A: Bagi Evelin Lara 12/3, Viczián Réka 3, Samu Petra 5, Sinka-Pálinkás Szofi 20/3, Gergő Janka 24. Csere: Csomor Laura, Polyák Emili Zoé 4/3, Varjú Róza 4, Lengyel Anna 4.

NKA Pécs/A: Bojtár Bettina 16/6, Gréts Dalma 12, Halmágyi Kitti 18, Csirke Petra 13/9, Mészáros Ágota 8/3. Csere: Kecsmárik Olívia 4, Babovics Anja 17, Török Arina 2, Kropp Anna.

Edzői értékelések:

Halmai Gábor (Kecskeméti KA/A): - Van egy nagybetűs BAJNOKCSAPATom. Ma nekem, és szerintem sokaknak (nem csak kecskemétieknek) ők a győztesek.

Szentpáli Gergő (NKA Pécs/A): - Gratulálok a lányoknak, ez igazi csapatmunka volt, nehéz pillanatokban is teljes odaadással és szívvel küzdöttek egymásért. Mostantól már csak a döntőre fókuszáljunk, mindent meg fogunk tenni a siker érdekében.