Döntőbe jutottak az U20-as fiúk!

2021. március 21.
Döntőbe jutottak az U20-as fiúk! Fontos mérkőzést nyert meg U20-as fiú csapatunk, amely a Veszprémben aratott győzelmével bejutott a nyolcas döntőbe.

A Piros csoportból az első három kerülhetett a döntőbe, ezért nagyon fontos volt számunkra a veszprémi bajnoki, hiszen a negyedik helyezett fogadta a harmadikat. Jó volt látni, hogy a fiúk egy ilyen csatán is magabiztosak voltak, s bizonyították, nekik van ott a helyük a legjobbak között: a nagyszünetre 17 pontos előnyt harcoltak ki (34-51). A folytatásban ugyan kiegyenlítettebb lett a mérkőzés, de a különbséget végig tartani tudtuk, így aztán nagyon magabiztosan, 94-76-ra győztünk, s már biztosan harmadikként zárunk.

Sértő Ádám: – Gratulálok a srácoknak a győzelemhez és ezzel az U20-as döntőbe jutáshoz! A saját ritmusunkban, agresszívan tudtunk kosárlabdázni majdnem az egész meccsen, és bár akadtak hibák, ezek a végkifejleten – az előbb említett dolgoknak köszönhetően – nem változtattak.

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém U20–NKA Pécs U20 76-94 (18-20, 16-31, 22-26, 20-17)

Fiú NB I. B Piros csoport U20. NKA Pécs U20: Váits 6, Lados 23, Benke 8, Fekete 11/3, Herger 6. Csere: Rosic 18/9, Molnár 8, Kazy 6/6, Meszlényi, Séra, Bálint B. 8/6, Kovács K. Vezetőedző: Sértő Ádám.