« vissza a döntő oldalára

Döntőben a házigazda NKA Pécs

2022. május 14.
Döntőben a házigazda NKA Pécs Álomdöntő lesz a kadett bajnokság utolsó meccse, mert a Paks mellé veretlenül kvalifikálta magát a fináléba a házigazda NKA Pécs, amely a Budapesti Honvédnak esélyt sem adva 98-78 arányban nyert az elődöntőben.

Nagy rohanással indult a mérkőzés, a tét nagyságának megfelelően idegesen, kapkodva játszottak a csapatok az első percekben. Egy-egy hármassal kezdett a Pécs és a Honvéd is, majd amikor Lukácsi ismét betalált a 6,75-ön túlról, 6-3-ra vezetett az NKA. A negyed derekára meglépett a jobban lepattanózó pécsi együttes (13-4), de fokozatosan talált magára a Honvéd is, izgalmasan alakult a folytatás, amelyben 16-14-re zárkóztak fel a budapestiek. A két pont különbség megmaradt a második tíz perc elejére is, ám 19-17 után egalizált a piros mezes Honvéd. Sebességet váltott az NKA, az ekkor főszereplővé előlépő Vajda Dávid két közelijével hét pontra ellépett a Pécs (26-19), amely óriási elánnal ment a folytatásban is. Nem telt el 3 perc a játékrészből, és 33-21-nél időt kellett kérnie Mácsai Károlynak. Tovább robogott azonban a Pécs, amely szinte mindenhonnan betalált, a kettő híján húsz volt közte a 17. percben (43-25). A folytatásban aztán alaposan összekapták magukat a honvédos fiúk, beakadt néhány remekbe szabott triplájuk, így a nagyszünet 50-38-nál jött el.

Nem dőlhetett még hátra a Pécs, amely jó védekezéssel nyitott, és mivel hátul nagyon rendben volt a játék, így a szerzett labdákból a lerohanó támadások is gyorsak, gördülékenyek voltak, tovább nőtt a hazaiak előnye (62-42). Nem tudták a honvédosok megállítani Angyalékat, ekkor már kicsit több hiba csúszott a játékukba és úgy tűnt, nincs elég átütő erő a támadásaikban (27. perc 73-47). A negyed utolsó perceiben a kicsit ritmustalanná váló mérkőzésen faragott hátrányán a Honvéd, így 78-61-el indult a záró felvonás. Nem adták fel a meccset, küzdöttek Mácsai Károly tanítványai, de az erejét kitűnően beosztó Pécsnek mindig akadt egy-egy jó válasza. Ennek köszönhetően újra húszra hízott az előnyük, így az NKA Pécs magabiztos játékkal jutott a vasárnapi fináléba, ahol az Atom-City Atomerőmű lesz Bojan Salatic csapatának az ellenfele. A finálé pikantériáját az adja, hogy szombat este is lesz egy Paks-Pécs összecsapás, felnőtt mezőnyben, amelyet egészen más tétért vívnak…

NKA Pécs/A – Budapesti Honvéd SE/A 98-78 (19-17, 31-21, 28-23, 20-17)

NKA Pécs: Fonyó 9, Lukácsi 25/12, Szita 6/3, Balázs 6, Angyal 11. Csere: Vajda 15, Pap 15/9, Teszárik -, Emelize 3/3, Kiss-Keve 2, Mezőfi 6/3. Vezetőedző: Bojan Salatic

Budapesti Honvéd SE: Gyenge 19/9, Kovács M. 8, Gyürk 20/12, Márkus 8, Nagy -. Csere: Varga 2, Hevesi -, Humpester 4, Csordás 7/3, Kozári 10/6. Vezetőedző: Mácsai Károly

Bojan Salatic: Gratulálok a játékosaimnak. Ilyen mérkőzések megnyerése nagyon fontos fejlődésük szempontjából. Szintén szeretnék gratulálni a Honvédnak, amiért ilyen magas színvonalú, fizikális meccset tudtunk játszani. Ez egy remek elődöntő volt, holnap mindent meg fogunk tenni, hogy megnyerjük az aranyat.

Mácsai Károly: Gratulálok a Rátgéber Akadémia csapatának, a padról érkező játékosok többet tudtak a mérkőzéshez rakni és megérdemelten nyertek. A következő derbire fókuszálunk, az érem a cél, utána lehet értékelni.