Döntőt játszanak holnap a junior lányok – a második félidőben robbantottunk a DVTK ellen

2022. május 21.
Döntőt játszanak holnap a junior lányok – a második félidőben robbantottunk a DVTK ellen Szoros első félidőt követően esélyt sem adtunk a DVTK-nak, juniorjaink végül nagy különbséggel, 95-62-re nyertek az elődöntőben! Az országos döntő fináléjában a Csata DSE–Vasas Akadémia mérkőzés győztese ellen lépünk pályára vasárnap 15 órai kezdettel.

Az első két találatot a mieink jegyezték Rátkai Eszter és Nagy Réka révén, majd fordított a DVTK (4-5). Nem telt el három perc, máris négy személyi hibát fújtak a mieinkre a játékvezetők. Kiegyenlített, küzdelmes kosárlabdát láthattak a nézők, majd 8-8 után Laczkó Sári bevágta a sarokból első tripláját! Figyelmetlenné, kicsit kapkodóvá vált a játékunk a negyed második felében, a DVTK pedig zsinórban hét pontot szerzett, Szentpáli Gergő nem is nézte tétlenül, kikérte első idejét 15-11-es vendég vezetésnél. Milyen jól is jött ez! Rátkai Eszter és Tőczik Borbála távoli találataival lélegzetvételnyi előnyhöz jutottunk, összeállt a védekezésünk is, labdákat szereztünk és egy 8-0-s sorozatot nyomtunk az időkérést követően. Az első tíz percet 21-18-ra nyertük, ami után Magyar Gergely, a vendégek edzője kapott egy technikait.

Harcosan kezdtük a második felvonást is, óriási küzdelem zajlott a parketten, mégis a DVTK volt az, amely előbb betalált, egy 2+1-es kombinációval Oláh egyenlített. Jöttek azonban ezután a gyilkos pécsi triplák! Laczkó Sári és Halmágyi Kitti volt ezúttal a „tettes”, de szívósan tartották magukat a piros-fehérek (14. perc: 27-26). A játékvezetők finoman szólva sem álltak a helyzet magaslatán, káosz uralkodott a pályán. A negyed derekán hat ponttal sikerült ellépnünk (32-26), ám a hibáinkat megbüntető miskolciak 44-42-re felzárkóztak, de a ma is szenzációsan célzó Laczkó Sári ötödik triplájával 47-42-vel zárult a játékrész.

Egy hárompontos itt, egy pedig ott, így indult a harmadik negyed, ezt követően azonban igencsak beindultak a mieink! Hiába kért időt a DVTK, sorra szereztük a labdákat, szép, gyors támadásokat vezettünk, és mire felocsúdtak a piros-fehérek, a 24. percben húsz lett közte, 65-45-re vezettünk! Okosan menedzselve őriztük a megszerzett előnyt (72-52), amiből tizenhat meg is maradt a záró játékrészre, az utolsó fél percben egymás után kétszer is betaláló DVTK Akadémia ellen (75-59). Visszafogottabb, helyenként töredezett játékot láthattunk az utolsó negyed első perceiben, három és fél perc alatt mindössze hat pécsi és két miskolci pontot jegyezhettünk fel, nagyon úgy tűnt, hogy ez a mérkőzés már eldőlt! Aztán a negyed derekán felpörögtünk, Laczkó Sári a sarokból lazán bevágta a hatodik hárompontosát is, majd a DVTK időkérését követően Kohn Petra is betalált a 6,75-ön túlról (36. perc: 87-62). Erre még rátettek egy lapáttal a lányok és végül 95-62-re megnyerték az elődöntőt, jöhet vasárnap 15 órától finálé!

Az NKA Pécs csapatából Laczkó Sári 25/18 pontig jutott, Olawuyi Adenike pedig dupla-duplát ért el, 17 pontja mellé leszedett 16 lepattanót, Rátkai Eszter és Tőczik Borbála pedig egyaránt 14-14 ponttal vette ki a részét a sikerből.

Szentpáli Gergő: – Gratulálok a lányoknak, úgy gondolom megérdemeljük a döntőt az egész évi munkánk alapján! Holnap egy újabb kemény mérkőzés vár ránk, amelyen mindent meg fogunk tenni a siker érdekében. Büszkék vagyunk az egész csapatra! Köszönjük szurkolóinknak a biztatást a helyszínen, holnap is nagy szükség lesz rájuk. Sok sikert kívánok a DVTK-nak a bronzmeccsen!

NKA Pécs A–DVTK Akadémia A 95-62 (21-18, 26-24, 28-17, 20-3)

NKA Pécs A: Laczkó 25/18, Rátkai 14/6, Nagy R. 7, Orbán, Olawuyi 17. Csere: Tőczik 14/9, Szakolczi 5/3, Halmágyi Kitti 5/3, Kohn 5/3, Árvai, Subotic 1, Halmágyi Kata 2. Vezetőedző: Szentpáli Gergő. DVTK Akadémia A: Albert 3, Kárpáti 4, Márkusz 7, Oláh 17/12, Papp 10. Csere: Csoma 10/6, Filep 5, Szarvas 3, János 2, Kovács, Molnár, Győri 1. Vezetőedző: Magyar Gergely.