« vissza a döntő oldalára

Döntőt játszik serdülő csapatunk, holnap felszántják a pályát a fiúk!

2023. május 20.
Döntőt játszik serdülő csapatunk, holnap felszántják a pályát a fiúk! Az első negyedben döcögött a szekér, a folytatásban azonban nagyon jól játszott serdülő fiú csapatunk az elődöntőben, és végül magabiztosan, 70-46-ra győzött a MEAFC-Jezsuita/A ellen. Jöhet a döntő vasárnap 15 órától!

Az első negyedben nagyon elkapta a fonalat ellenfelünk, amely az 5. percben tíz ponttal, 16-6-ra vezetett. Persze várható volt, hogy idővel felébredünk, ami a második felvonásban meg is történt, szép lassan ledolgoztuk a hátrányukat, sőt, a vezetést is átvettük, a nagyszünetben már 34-33 volt az állás a javunkra. A folytatás aztán már abszolút egyoldalú volt, a MEAFC elfáradt, amit könyörtelenül kihasznált a Moosz Milán által irányított együttesünk: folyamatosan növeltük az előnyünket, a harmadik negyed végén már 55-40-re vezettünk, és végül 70-46-os győzelmet arattunk. A vasárnapi döntőben (15.00) a MAFC csapatával találkozunk.

Moosz Milán: – Az első negyed nehézségei után rendeztük sorainkat, majd fokozatosan egyre megnyugtatóbb előnyt alakítottunk ki. Gratulálok a MEAFC-nak, megnehezítette a dolgunkat. Holnap döntőt játszunk! Biztos vagyok benne, hogy így is fogunk hozzáállni a meccshez az első másodperctől, és százötven százalékos teljesítménnyel fogjuk felszántani a pályát!

Gulyás László: – Az a csapat jutott a döntőbe, amelyiknek ott van a helye! Gratulálok a Rátgéber Akadémia csapatának! De nagy gratulációt érdemelnek az fiaim is, mert állva haltunk meg. Félidőig bírtuk a nyomást, de a faultgondjaink miatt kialakult szűk rotáció következtében hamarabb fáradtunk el, mint terveztük. Nyilván kicsit szomorúak vagyunk, de remélem, holnap este újra jobb kedvünk lesz!

NKA Pécs/A–MEAFC-Jezsuita/A 70-46 (16-25, 18-8, 21-7, 15-6)

NKA Pécs/A: Gáspár V. 12, Gurzó 6, Marokházi 12, Riegl, Csóti. Csere: Inalegwu 14/3, Fekete 10, Zöldi 12/3, Vajas 4, Teszárik, Tószegi-Sabath, Rotter. Vezetőedző: Moosz Milán. MEAFC-Jezsuita/A: Jacsó 8, Rozmán 12, Dandé 6, Balogh, Szojka 5/3. Csere: Gulyás 11/6, Markovics-Ritter 2, Velkey 1, Elek F., Fazekas, Hornyák, Kovács Á. 1. Vezetőedző: Gulyás László.