Egy híján ötvennel nyertünk

2019. november 06.
Egy híján ötvennel nyertünk Nagyon odatette magát kadett leány „A” csapatunk a Szekszárd elleni hazai bajnokin, a lányok több mint dupla annyi pontot dobtak, mint ellenfelük.
Mindenki tudta, érezte, hogy nagy szükség van egy újabb győzelemre, s Ninkovics Marija tanítványai semmit sem bíztak a véletlenre. Bár a szekszárdiak már háromszor nyertek, ezúttal szemernyi esélyük sem volt a sikerre: gyakorlatilag az első negyed eldöntött mindent. Ebben a tíz percben ugyanis állva hagyta ellenfelét Akadémiánk csapata, amely 16 pontos előnyre tett szert, amit a nagyszünetig 27-re növelt. A folytatásban sem lassítottak Laczkó Sáráék, a harmadik etapot kiütéssel hozták (30-6), hogy végül 89-40-re győzzenek.
Csapatunkban Laczkó dobta a legtöbb pontot (21), ketten pedig dupla-dupláztak: Édes 16 ponttal és 10 lepattanóval (ebből 7 támadó volt) zárt, Olawuyi 13 pontja mellé 15 lepattanót tett a közösbe.
Ninkovics Marija: – A mérkőzés elejétől kezdve végig nagyon jó ritmusban játszottunk, mindenki harcolt, küzdött, gratulálok a lányoknak! Minden játékelemben jobbak voltunk ellenfelünknél, látszott a technikai fölényünk is. Jó úton vagyunk, továbbra is keményen dolgozunk, hogy elérjük a céljainkat.

Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs „A”–Atomerőmű KSC Szekszárd 89-40 (25-9, 22-11, 30-6, 12-14)
Kadett leány bajnokság, 5. forduló. Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs „A”: Nagy R. 4, Laczkó 21, Édes 16, Varga 4, Olawuyi 13. Csere: Orbán 8, Szamosi, Kropp 4, Kohn 14, Kiss V. 3, Bunyik, Fenyvesi 2. Vezetőedző: Ninkovics Marija.