Egy híján százzal nyertünk

2020. január 21.
Egy híján százzal nyertünk Nagyon egyoldalú mérkőzést játszott U20-as fiú csapatunk a Szolnok ellen, Ivica Mavrenski tanítványai egy híján száz ponttal győztek.
Nem ez volt a legizgalmasabb mérkőzése fiú U20-as csapatunknak, de nincs mese, az ilyen találkozókat is le kell játszani és meg kell nyerni. Miután Ivica Mavrenski együttese hibátlan mutatóval, mind a tizenhárom meccsét megnyerve állt a tabella élén, a Szolnok pedig csak egyszer győzött, várható volt, hogy nagy lesz a különbség – az is volt. Az első negyedben gyakorlatilag szétdobtuk ellenfelünket, 43 (!) pontot szereztünk ebben a tíz percben, s miután a folytatásban sem lassítottunk, végül 133-34-es győzelmet arattunk.
Csapatunkban Herger Salamon dupla-duplázott, 22 pontja mellett leszedett 13 lepattanót, s nagyon közel járt ehhez a teljesítményhez Hiezl Bálint is, aki 21 ponttal és 9 lepattanóval zárt.

Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs U20–Szolnoki Olaj KK U20 133-34 (43-7, 27-11, 30-8, 33-8)
Férfi NB I. B Zöld csoport, U20, 18. forduló. Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs U20: Váits 8/6, Horváth Cs. 13, Fekete 9/3, Mezei 11, Rátvay 12. Csere: Herger 22, Rátgéber 9/3, Zalay 4, Hiezl 21, Séra 10, Bálint B. 6, Rákosi 8. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.