Egylabdás meccsen egypontos vereség

2021. október 30.
Egylabdás meccsen egypontos vereség Elképesztően izgalmas mérkőzésen maradt alul egyetlen ponttal felnőtt férfi csapatunk a BKG Príma együttesével szemben. Csak egyetlen negyedet veszítettünk el, az elsőt, a többi hármat megnyertük, de ez sem volt elég. Szerencsénk sem volt.

Az első két negyedben nem a kihagyott dobások, az esetleg elrontott védekezések borzolták a kedélyeket. Nem lehet szó nélkül elmenni az olyan tények mellett, mint a félidei faultarány: 13-5 volt a „javunkra”. Maradva a száraz tényeknél, a nagyszünet után olyannyira „felpuhultunk”, annyira barátságosak lettünk, hogy ebben a húsz percben már ugyanez az arány 10-11 lett, vagyis összességében 23-16-tal zárult a mérkőzés – miközben kőkeményen harcoltunk, és ledolgoztuk hátrányunkat. Ehhez jött még például Ivica Mavrenski második negyedben kapott technikaija, amit abszolút rossz ütemben adtak, épp ezért teljesen indokolatlannak tűnt.

Ezek a dolgok pedig nagyon össze tudnak zavarni egy fiatal csapatot. Az első két negyedben nem is igazán tudtuk rendezni a sorokat, végig futottunk az eredmény után, de miután a nagyszünetben csak mínusz hat pontra álltunk, tudtuk, hogy lesz esélyünk a fordításra.

A második félidőben pedig mindent megtettek a srácok azért, hogy megnyerjék ezt a meccset! Nem volt elveszett labda, minden pillanatban harcoltunk, vetődtünk, ha kellett, és ennek a szívós munkának meglett az eredménye: pontról pontra közelítettünk a vendégekhez. A harmadik negyedben Rátvay Balázs tette oda magát nagyon, zsákolt, támadó lepattanót szedett, s többek között ennek köszönhetően az utolsó felvonás 60-63-ról indult.

Sajnos rosszul kezdtük a negyediket, pillanatok alatt bekaptunk öt pontot, jött is Ivica Mavrenski időkérése. Ezt követően Bíró Levente két triplát is bevágott, Meszlényi Róbert is hozzátett egy hármast – csak éppen az volt a baj, hogy Nagy Botondnak mindig volt válasza, tíz méterről is simán a gyűrűbe zúdította a labdát. De érezhető volt, hogy egy kicsivel mi tudunk több energiát mozgósítani, aminek köszönhetően aztán a 36. percben utolértük a vendégeket, Djordjevics egyenlített (73-73)! Jellemző jelenet volt, hogy amikor Allen estében megkaparintotta a labdát a palánkunk alatt, hárman vetődtek rá: Lados, Kocsis és Kollár alatt alig látszott a BKG centere.

Az akarattal tehát abszolút nem volt probléma, már csak az hiányzott, hogy megszerezzük a vezetést. Ami késik, nem múlik alapon ez is összejött, Bíró Levente triplájával a 39. percben 79-78-ra módosult az állás! Elképesztően izgalmas volt a hajrá, mindkét csapat mindent beleadott, és ekkor már a szerencse is közbeszólt. Lados Erik két büntetőjéből csak az egyik ment be, Lakatos duplája, plusz az utána bedobott büntetője után 80-81 volt az eredmény. Mindenki izgult, kivéve a junior válogatott Meszlényi Robi, aki ezekben a forró pillanatokban nem csak simán beleállt a triplába, a dudaszóval együtt be is vágta (83-81)! Nagyon közel álltunk ekkor a győzelemhez! Nagy Botond is tudott hibázni, az egyik büntetője kimaradt, s ha ekkor Bíró Levente középtávolija nem perdül ki a gyűrű belsejéből, nyerünk. De Fortuna nem volt velünk, Buzás kettesével megint a BKG-nál volt az előny (83-84): 18.9 másodpercünk maradt a válaszra. Jött is az időkérés, majd pergett az óra, mentek a másodpercek, s végül Meszlényi dobhatott egy középtávolit – centikkel, de tévedett.

Ivica Mavrenski: – Gratulálok ellenfelünknek a győzelemhez! Tudtuk, hogy kemény meccs lesz, erre készültünk. Sajnos hiányzott egy kis szerencse.

Dr. Nagy Ágoston: – Nagyon örülök, mert egy nagyon jó ellenféllel szemben sikerült győznünk! Itt mindenkinek nagy dicsőség lesz nyerni!

NKA Pécs–BKG Príma Akadémia 83-84 (18-26, 18-16, 24-21, 23-21)

Férfi NB I. B Piros csoport. Pécs, Nemzeti Kosárlabda Akadémia. Vezette: Vida József, Gaál István Tamás, Polonkai Balázs István. NKA Pécs: Bíró L. 21/15, Benke 2, Meszlényi 8/6, Kocsis 3, Djodjevics 18/3. Csere: Lados 10, Rátvay 11, Váits 7, Kollár 3/3. Vezetőedző: Ivica Mavrenski. BKG Príma Akadémia: Nagy Benedek 9/9, Nagy Botond 23/18, Buzás 18/3, Zsihla 4, Allen 10/3. Csere: Halász 5/3, Lakatos 5, Szeleczki 4, Reizer 6. Vezetőedző: dr. Nagy Ágoston.